Kalendár: Nová sezóna by sa mohla začať tesne pred Vianocami

foto: © FIA Formula E

Kalendár sezóny 2019/2020 zatiaľ nepoznáme. Zdá sa však, že nový ročník Formuly E by sa mohol začať tesne pred Vianocami. Ako je dlhšie známe, odštartovať by ho mala dvojitá, možno nočná Rijád E-Prix. Informuje o tom e-racing365.

Formula E sa snaží predísť termínovým kolíziám a preto hľadá možnosti, ako zabezpečiť „neškodný“ dátum. To by mohlo znamenať, že prvé dvojité preteky šiestej sezóny prebehnú 20. a 21. decembra tohto roka.

Prvý decembrový deň prebehne v Abú Zabí posledné podujatie F1 v roku a o týždeň neskôr je na programe galavečer FIA. Navyše, štvrté preteky série WEC v Bahrajne sú naplánované na 14. decembra. V rovnaký víkend sa uskutočnia aj posledné preteky WTCR v Malajzii.

Podľa dostupných informácií sa Formula E zaujímala o posledný možný termín pred Vianocami, lenže niektorí konštruktéri k tomu zaujali odmietavé stanovisko. Argumentujú tým, že v predvianočnom období len ťažko dostanú do dejiska pretekov svojich hostí. Provizórny kalendár novej sezóny by mal byť zverejnený počas druhého júnového týždňa v Paríži.