Kalendár: Uvidíme v budúcej sezóne preteky vo Švajčiarsku?

foto: © FIA Formula E

Formula E minulý týždeň predstavila kalendár novej sezóny 2019/2020, ktorý obsahuje dve novinky v podobe Soulu a Londýna. Kým britská metropola sa už nachádzala v itinerári elektrického kolotoča, v prípade juhokórejského Soulu to bude absolútna premiéra.

Predbežný kalendár má jeden neobsadený termín, konkrétne 14. december, a chýba v ňom podujatie vo Švajčiarsku. Táto krajina pod Alpami by si tak po dvoch rokoch dala od Formule E pauzu. Šéf Swiss E-Prix Pascal Derron pre CNN Money povedal, že preteky v Zürichu v budúcom roku sú stále možné. Všeobecne sa však očakáva, že spomínaný termín zaplní marocký Marrákeš.

„Zatiaľ nemáme povolenie a kým ho nemáme, tak kalendár nemôžeme riešiť. Na budúci rok sa sústredíme na Zürich a v roku 2021 na Ženevu. Zürich funguje inak ako iné oblasti a musíme akceptovať takýto spôsob politiky. Teraz pracujeme na politickej procedúre. Musíme do toho zapojiť rôzne strany, miestnych obyvateľov, majiteľov a politikov. Je to veľká skladačka. Koncom júla budeme vedieť omnoho viac,“ dodal šéf Swiss E-Prix.

TIP: Sledujte nás na Instagrame