Kamui Kobajaši zažije v Hongkongu premiéru v pretekoch Formuly E

Kamui Kobajaši

Stajňa Andretti potvrdila angažovanie bývalého pilota F1 Kamuia Kobajašiho v úvodnej dvojitej Hongkong ePrix. Skúsený pilot má okrem pôsobenia v kráľovskej kategórii bohaté skúsenosti s vytrvalostným šampionátom WEC a sériou Super Formula. Teraz zažije premiéru v ostrých pretekoch Formuly E.

Kobajaši sa počas dvoch pretekov predstaví po boku Antónia Félixa da Costu, ktorý je súčasťou elektrickej série už od jej začiatku. Ide o prvú výmenu pilota od oznámenia oficiálneho menoslovu pretekárov pre sezónu 2017/2018. Pôvodne sa totiž po boku Portugalčana da Costu mal objaviť Tom Blomqvist. Tímy majú v tomto roku možnosť vykonať dve jazdecké zmeny bez penalizácie. Táto je v prípade amerického tímu prvá.

V prípade Kobajašiho treba brať do úvahy fakt, že tím Andretti získal pred aktuálnou sezónou nového hlavného sponzora. Zhodou okolností je to japonská poisťovnícka spoločnosť MS&AD, ktorej záleží na tom, aby sa v americkom monoposte prezentoval japonský pretekár. Očakáva sa však, že väčšinu pretekov sezóny absolvuje predsa len spomínaný Blomqvist.

Kamui Kobajaši

„Bude vzrušujúce sledovať výsledok nášho partnerstva s MS&AD a jedným z najpopulárnejších japonských jazdcov. Máme veľké šťastie, že máme pilota jeho kalibru. Vo Formule 1 a WEC ukázal, čoho je schopný a jeho príchod do Formuly E je dokonalým ďalším krokom,“ prezradil šéf stajne Michael Andretti.

Pre 31-ročného jazdca ide o novú výzvu. „Andretti je jednou z najpopulárnejších pretekárskych rodín sveta. Som nesmierne vzrušený, že svoj debut vo Formule E zažijem v ich farbách. Do víkendu vstúpim bez testovania, čo pravdupovediac nebude jednoduché. Tím mi však dáva všetku podporu, takže si nerobím starosti. Veľmi sa teším na to, že zažijem dobré preteky.“

Foto: FIAFormulaE.com