Kapské Mesto: Piloti budú bojovať v okolí štadióna, ktorý hostil futbalové MS

Kapské Mesto

Premiérové preteky v juhoafrickom Kapskom Meste prebehnú na trati v okolí futbalového štadióna, ktorý hostil zápasy futbalových MS 2010. Informuje o tom Motorsport.com.

Okruh sa bude rozprestierať medzi Robben Islandom a celosvetovo známou Stolovou horou. Jedno z najväčších miest Juhoafrickej republiky privíta Formulu E 26. februára 2022, samozrejme, ak to dovolí pandemická situácia. Hovorí sa o päťročnej zmluve medzi Formulou E a mestom.

Spoluzakladateľ a jeden z lídrov šampionátu Alberto Longo povedal: „Južná Afrika v podstate zaškrtáva všetky políčka potrebné na hostenie pretekov. Chceme ísť do ikonických lokalít, ktoré dokážete pri pohľade na televízne zábery veľmi rýchlo identifikovať. Kapské Mesto naozaj ponúka jedno z najlepších a najúžasnejších miest, v ktorých sme chceli pretekať. Potom je tu juhoafrické motošportové dedičstvo, oni jednoducho milujú motošport. Je to miesto, kde musí obstáť každá vážna a profesionálna motošportová séria.“

Formula E predstavila rekordný kalendár s minimálne tromi novými mestami!

Premiérová E-Prix prebehne na pozadí päťdňového e-festivalu, ktorý bude zahŕňať dvojdňovú konferenciu o e-mobilite. Okrem toho budú účastníci svedkami summitu zameraného na klimatické zmeny a chýbať nebude ani golfový turnaj, ktorý bude otvorený aj pre jazdcov a šéfov tímov Formuly E.

Podoba okruhu by mohla byť čoskoro zverejnená. Jazdci napokon nebudú prechádzať futbalovým štadiónom Cape Town Stadium, ako sa pôvodne očakávalo. Vstupná brána má na šírku len o čosi viac ako päť metrov, pričom minimálne limity trate predstavujú šírku sedem metrov.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *