Každý pilot F1 bude chcieť časom jazdiť vo Formule E, tvrdí s istotou Massa

Felipe Massa
foto: Formula E

Bývalý pilot F1 Felipe Massa si myslí, že Formula E je momentálne najatraktívnejšou pretekárskou sériou na svete. Aktuálny jazdec stajne Venturi pre britský Mirror dodal, že ho pozitívne slová zo strany šampióna F1 Lewisa Hamiltona na adresu elektrického kolotoča neprekvapujú.

Z hľadiska dosiahnutých úspechov vo Formule 1 je Massa najjagavejším menom na štartovej listine. V novembri odštartoval svoju druhú sezónu vo Formule E, na ktorú si postupne zvyká a dosahuje čoraz lepšie výsledky. Vráťme sa ale k Hamiltonovi, pretože ten pred niekoľkými týždňami pochválil Formulu E, aj keď následne dodal, že momentálne o nej neuvažuje.

O Formulu E nemám žiadny záujem, reaguje Lewis Hamilton

Massa si však myslí, že Brit potajomky zvažuje príchod do série a vraj nie je jediný. „Formula E robí presne to, čo robiť má. Keď šampionát postupne rastie, začnú sa oň zaujímať veľké mená. Formulu E som sledoval od jej začiatku a zaujala ma. Bol to jediný šampionát, v ktorom som po skončení kariéry v F1 chcel pôsobiť.“

„Koncentrujem sa na Formulu E, pretože v jej budúcnosť verím viac ako v budúcnosť ostatných šampionátov. Som presvedčený, že hociktorý jazdec, ktorý nebude môcť zostať v F1, sa pokúsi prísť do Formuly E. Som o tom stopercentne presvedčený,“ pokračuje Brazílčan, ktorý sa vyjadril aj k miere tlaku v porovnaní s F1.

„Tlak som zažíval neustále. Tlak je každodennou súčasťou vášho života v F1. Možno som v FE momentálne najslávnejším menom, ale plne si uvedomujem úroveň jazdcov, proti ktorým bojujem. Každý z týchto pilotov môže jazdiť v F1 a byť v nej úspešný,“ dodal Massa.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *