Kde budú jazdiť aktuálni piloti tímu DRAGON v novej sezóne?

José María López
foto: © FIA Formula E

Tesne pred koncom aktuálneho ročníka sa začala riešiť situácia v americkom tíme GEOX DRAGON, ktorá je na informácie zo svojho prostredia mimoriadne skúpa. Hlavnou témou je, pochopiteľne, jazdecké zloženie pre ďalší ročník.

José María López cez víkend skompletizuje už svoju tretiu sezónu vo Formule E a rád by sa v nej pohyboval aj v budúcnosti. „Do Formuly E som prišiel, aby som bojoval o čelo a vyhrával preteky. Cítil som sa sebaisto, že môžem pokračovať vo vývoji s DRAGONOM. Snáď v tom budem môcť pokračovať a vyhrávať. Či už s DRAGONOM alebo iným tímom. To je môj cieľ a o to sa snažím,“ povedal 21. muž priebežného poradia.

Trojnásobný šampión WTCC chce zakončiť sezónu dobrým výsledkom, ktorý by vylepšil je negociačné možnosti. „V tomto období sa začínajú rokovania. Oči a uši musíte mať otvorené a uvedomovať si príležitosti.“ Ako informuje e-racing365, Lópezov manažment sa momentálne snaží o dohodu s niektorým z iných tímov, pretože pokračovanie skúseného pilota v stajni DRAGON je podľa všetkého vysoko nepravdepodobné.

Jeho kolega Maximilian Günther, ktorý je priebežne sedemnásty, podľa e-racing365 takisto rokuje s viacerými tímami. Mladý Nemec v tejto sezóne predviedol niekoľko dobrých výkonov a postaral sa o 20 z 23 bodov svojho tímu. „Samozrejme, že v budúcej sezóne chcem byť vo Formule E a to je moja absolútna priorita pre ďalšie roky. Zatiaľ nemám zmluvu na ďalší rok. Všetko je otvorené a práve New York rozhodne o tom, kde skončím.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame