Keď nevyhrávam, som podráždený, priznáva Vergne, ktorý je pre niekoho nočnou morou

Jean-Éric Vergne
foto: Formula E

Dvojnásobný a úradujúci šampión Jean-Éric Vergne patrí k najvýraznejším postavám Formuly E. Bývalý pilot F1 je jednou z hlavných postáv dokumentu And We Go Green, ktorý bol pred niekoľkými dňami verejne prezentovaný.

Vergna vníma jedna časť pozitívne, iná zas poukazuje na jeho náladovosť a nevypočítateľnosť. Šéf Mahindry, Dilbagh Gill, v dokumente hovorí o jeho osobnosti ako o  „sk*rvenej nočnej more“. Na druhej strane, snímka prináša zaujímavý pohľad do vnútra francúzskeho pilota počas sezóny 2017/2018 a jeho vypätý súboj o titul so Samom Birdom.

„Myslím si, že vo filme ste zistili, že preteky sú pre mňa celý život,“ povedal Vergne pre oficiálny web šampionátu. „Keď nezvíťazím, som veľmi podráždený. Naozaj robím všetko, čo je v mojich silách, aby som tím dotlačil k víťazstvu, pretože len na tom záleží. Ľudia si pamätajú iba víťazov. Nikdy som do víkendu nevstupoval s tým, že idem vyhrať, čo pre mňa môže byť tak trochu problém. Možno ma vnímate ako super sebavedomého, ale pravda sa skrýva v mojom vnútri. Nikdy si nie som sebou úplne istý. Nie je to jednoduché.“

„Aj keď som vo štvrtej sezóne viedol priebežné poradie, vedel som, že to bude veľmi náročné.  Mal som nízke očakávania a ľudia okolo mňa tiež. Vďaka tomu sa mi jazdilo ľahšie. Po zisku titulu je však tlak úplne iný. Každý čaká na môj zlý krok. Určite je to náročnejšie. Sotva spravíte chybu a ľudia vás začnú spochybňovať. Stratili ste svoje schopnosti, sebavedomie alebo motiváciu? Tieto pochybnosti môžu pochádzať od kohokoľvek, nielen od novinárov, a občas je to skutočne náročné,“ pokračuje pilot stajne DS Techeetah.

Jean-Éric Vergne a Sam Bird
foto: Formula E

„Ak sa na seba pozriem spätne, tak som sa v priebehu posledných dvoch rokov veľmi zmenil. Pred kamerami som sa neskrýval a nesnažil som sa kvôli nim meniť. Týmto ľuďom som mohol veriť, mohol som byť úprimný a to ma povzbudilo, aby som sa otvoril,“ dodáva Vergne, ktorého vnútorný svet sa naplno odkryl pri rozhovore o smrti jeho blízkeho priateľa a niekdajšieho pretekára F1 Julesa Bianchiho.

Dokument produkoval Leonardo DiCaprio a režisérsku taktovku držali v rukách ostrieľaní borci – Fisher Stevens a Malcolm Venville. „Celý proces natáčania bol úžasný. Fisher Stevens sa stal mojím skutočným priateľom. Veľmi často spolu telefonujeme a riešime rôzne veci, nielen And We Go Green. Štáb sa ku mne v Paríži pripojil ešte pred pretekmi, čo bolo skvelé. Boli so mnou, oslavovali moje narodeniny a nahliadli hlboko do môjho života.“

„Viac ako týždeň boli mojou rodinou. Dokonca ma pred pretekmi budili. Nechal som Fisherovi kľúče a on natočil moment, keď mi o 6:30 zazvonil budík. Malcolm, Fisher a ja sme si boli veľmi blízki. To je kľúč k úspechu tohto filmu, aspoň pre mňa. Zo všetkých jazdcov dostali tie najintímnejšie detaily. Ďalší vrchol prišiel v Cannes, kde sme sa Leom DiCapriom postavili na červený koberec. Odmalička som chcel byť pilotom a nikdy by som si nepomyslel, že zažijem niečo takéto.“

Vergne sa v dokumente veľmi úprimne vyjadruje k svojim najväčším rivalom. Ak ste si And We Go Green ešte nepozreli, odporúčame to čo najskôr zmeniť.

Formula E zverejnila strhujúci dokument, ktorý produkoval Leonardo DiCaprio (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *