Kedy uvidíme v akcii vozidlo Gen3? Máme tri možnosti, tvrdí šéf šampionátu

foto: Formula E

O tom, či bude nástup vozidla tretej generácie s označením Gen3 odložený alebo nie, sa rozhodne najskôr v júni či júli. V podcaste Autosportu to prezradil zakladateľ a šéf Formuly E Alejandro Agag.

Elektrický šampionát chce nasadiť nové auto v sezóne 2022/2023 s tým, že jeho životný cyklus by mal predstavovať tri roky. Formula E však oznámila krátenie nákladov v reakcii na celosvetovú pandémiu koronavírusu. Súčasťou opatrení je aj ročný odklad nástupu aktualizovaného vozidla Gen2 Evo, ktoré sme mali sledovať už na konci tohto kalendárneho roka. Upravené auto s ročnou životnosťou sa dostane k slovu až od ročníka 2021/2022.

Formula E posúva nástup nového auta Gen2 Evo od sezóny 2021/2022

„Auto Gen3 je niečo, o čom je potrebné premýšľať. Musíme sa naozaj zamyslieť, čo s ním chceme robiť. Jednou možnosťou je odklad, to je samozrejmé.  Druhou je zachovanie aktuálneho plánu. Tretia možnosť predstavuje akýsi hybrid. Možno dokážeme redukovať náklady spojené s Gen3 a zároveň ho nasadiť do deviatej sezóny. Keďže sa úspory nákladov nezačnú skôr ako v júli, nemusíme sa rozhodnúť hneď teraz,“ prezradil Agag.

Nové auto, ktoré musia tímy zaregistrovať do decembra, predstavuje veľkú výzvu pre konštruktérov i dodávateľov. Musí byť totiž o 70 milimetrov užšie, 160 milimetrov kratšie a 120 kilogramov ľahšie ako súčasný monopost. Malo by sa vyznačovať schopnosťou rýchlonabíjania a maximálny výkon by mal stúpnuť z 250 na 350 kW.

Berlín vypadol z kalendára, New York i Londýn sú v ohrození. Ako bude vyzerať zvyšok sezóny?

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *