Kobajaši by sa vo farbách tímu Andretti mohol predstaviť aj v Marakéši

foto: © FIA Formula E

Kamui Kobajaši by mohol v tíme Andretti zotrvať aj po dvojitej Hongkong E-Prix. Bývalý pilot F1 zažil vo farbách americkej stajne premiéru vo Formule E. Japonec zatiaľ zaplnil miesto, ktoré pôvodne patrilo Tomovi Blomqvistovi. Ten bol po boku Antónia Félixa da Costu potvrdený do úlohy pretekára.

Japonský investor stajne, ktorým je poisťovnícka spoločnosť MS&AD, by však aute radšej videla Kobajašiho. Rovnako sa ešte pred prvým pretekárskym víkendom novej sezóny vyjadril aj šéf série Alejandro Agag. Kobajaši si v prvých dvoch pretekoch pripísal na konto pätnáste a sedemnáste miesto. Andretti musí oznámiť menoslov pilotov pre marocké podujatie do konca aktuálneho kalendárneho roka.

Ďalšie preteky sú na programe v januári. Hostiť ich bude marocký Marakéš. Šéf stajne Roger Griffiths pre Autosport.com priznal, že ešte nie je jasné, kto sa do auta na africkom kontinente posadí. „Plán bol vždy taký, že absolvujeme tento víkend a nikomu nič vopred nesľúbime. Zistili sme, ako mu to ide, sledovali sme jeho kvalifikačný výkon, jeho tempo v pretekoch, a jeho schopnosť šetriť energiu. Som si istý, že tu bude množstvo telefonických rozhovorov s BMW. Vieme, že má záujem absolvovať aj ďalšie preteky. Musíme však zistiť, či to bude sedieť s jeho celkovým programom.“