Kolegom Felipeho Massu vo Venturi bude Edoardo Mortara

foto: Venturi

Edoardo Mortara zostáva v tíme Venturi aj pre piaty ročník Formuly E. Monacký tím to potvrdil dnes. Švajčiarsko-taliansky pilot sa stane tímovým kolegom Felipeho Massu. O miesto prišiel Maro Engel, ktorý vo Venturi odjazdil posledné dve sezóny.

Rodák zo Ženevy skončil v minulom ročníku na trinástom mieste v celkovom hodnotení jazdcov. Vynechal však tri podujatia kvôli svojim povinnostiam v DTM. Svoje prvé pódium vo Formule E dosiahol už v druhých pretekoch v Hongkongu, kde krátko pred koncom siahal dokonca na víťazstvo.

„Som veľmi rád, že môžem opäť reprezentovať Venturi vo Formule E, ktorá neustále rastie. Príťažlivosť tejto súťaže dokazuje, že Formula E je skutočnou budúcnosťou motoršportu. Vlani som ako súčasť tímu cítil túžbu po úspechu a užíval som si jeho potenciál. Dočkal som sa úžasnej podpory od tímu. Tento faktor ako jazdec nemôžete podceniť. Nezabúdam ani na podporu fanúšikov, za ktorú som veľmi vďačný. Takisto som hrdý na to, že budem po boku Felipeho Massu, jedného z najskúsenejších a najrýchlejších jazdcov na svete,“ prezradil Mortara.

foto: Venturi

K predĺženiu zmluvy sa vyjadrila aj šéfka tímu Susie Wolffová. „Rozhodnutie o predĺžení našej cesty s Edoardom prišlo po opatrnom zvažovaní. Uvedomujeme si, že on a Felipe Massa vytvoria solídnu dvojicu za volantom vozidiel Gen2. Vieme, že Edoardo mal aj iné možnosti, preto nás teší, že sa rozhodol pre Venturi a že sa sústredí na Formulu E. Jeho skúsenosti budú pre tím, ktorý sa chce hýbať vpred, veľmi cenné.“

Radosť zo zotrvania Mortaru má prezident Venturi Gildo Pastor. „Edoardo sa postupne vypracoval a v každom absolvovanom šampionáte zanechal stopu. Vo svojej minulej sezóne vo Formule E ma zaujal svojou pripravenosťou a odhodlaním zlepšovať sa. Verím v jeho schopnosti dosiahnuť viac pódiových umiestnení v tejto kategórií. Je skvelé, že ho máme opäť v tíme. Je to jeden z najschopnejších jazdcov svojej generácie.“