Kolegyňou Buttona bude Mikaela Åhlin-Kottulinsky, Techeetah odkladá vstup do Extreme E

Mikaela Åhlin-Kottulinsky
foto: Extreme E

Počas dnešného dňa sme sa dozvedeli meno kolegyne niekdajšieho majstra sveta F1 Jensona Buttona. Bude ňou známa jazdkyňa Mikaela Åhlin-Kottulinsky.

Stajňa JBXE je zatiaľ posledným prírastkom do rodiny Extreme E a Mikaela Åhlin-Kottulinsky bude v kokpite spoločne s Buttonom. Ako je známe, Extreme E prinesie už od prvého aprílového víkendu súboju dvojčlenných posádok riadiacich terénne elektrické SUV. Švédka bola jednou z ústredných postáv počas prvotného vývoja ODYSSEY 21 a takisto sa pričinila o vývoj pneumatík CrossContact Extreme E z dielne spoločnosti Continental.

Åhlin-Kottulinsky má skúsenosti s relykrosom, ale aj s klasickými pretekmi na okruhoch. Je historicky prvou a jedinou ženou, ktorá dokázala vyhrať preteky v škandinávskom šampionáte cestných vozidiel STCC. Podarilo sa jej to pred tromi rokmi.

Button sa teší na Extreme E a tvrdí: F1 s benzínovými motormi nebude mať zmysel

„Veľmi sa teším, že sa pripájam k tímu JBXE, je to ako splnený sen. Nielenže budem jazdiť s fantastickým tímovým kolegom, ale navyše, obaja skutočne veríme tejto platforme. Extreme E je viac ako len ďalší motošport. Je to šport so zámerom, ktorý môžeme použiť na predvádzanie elektrických vozidiel a motivovanie ľudí, aby zmenili svoj pohľad na dopady klimatickej zmeny. Ak z toho dokážeme urobiť vzrušujúcu sériu, dostatočne inovatívnu a zaujímavú, aby zaujala, vôľa urobiť malé a veľké zmeny porastie. A budeme z toho ťažiť všetci na tejto planéte,“ povedala.

Button svoju kolegyňu privítal slovami: „Teším sa, že môžem privítať svoju novú tímovú kolegyňu. Prináša so sebou fantastické skúsenosti a jej práca s Continentalom a Extreme E jasne dokazuje, akým prínosom pre tím bude. Nepochybujem o tom, že v Mikaele máme neuveriteľne cennú ambasádorku tímu JBXE a Extreme E ako celku.“

Zakladateľ a šéf nového šampionátu, Alejandro Agag: „Som rád, že vidím Mikaelu v tíme JBXE a že ju môžem oficiálne privítať na palube. Jej práca s Continentalom bola integrálnou počas pomoci pri vytváraní pneumatiky pre tento šampionát. Som si istý, že jej predošlé vedomosti a jej skoršie skúsenosti jej pomôžu. Mikaela a Jenson budú istotne silnou jazdeckou dvojicou. Už sa neviem dočkať momentu, keď ich o 22 dní uvidím počas prvej X-Prix v Saudskej Arábii.“

Prvé preteky bez tímu Techeetah

Takmer v rovnakej chvíli ohlásil tím Techeetah, že odkladá svoj vstup do série. Tím vlastnený indonézskou spoločnosťou Indover Group sa odvolal na COVID-19 a s ním spojené reštrikcie týkajúce sa, okrem iného, aj cestovania. Tím nemohol pricestovať do Európy na kolektívne testy, nemohol si vyskúšať auto a absolvovať nevyhnutné prípravy. Stajňa je podľa vlastného vyjadrenia ďalej odhodlaná pôsobiť v Extreme E, v neskorších pretekoch. Viac informácií by sme mali spoznať počas nasledujúcich týždňov.

foto: Extreme E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *