Komisári udeľovali po kvalifikácii tresty, Rowland s Caladom klesli dokopy o 100 miest!

Dnešná kvalifikácia pred večernou Berlín E-Prix priniesla dodatočné tresty, ktoré mrzia najmä fanúšikov Nissanu a Jaguaru.

Piaty na štarte Nyck de Vries z Mercedesu dostal najmiernejší trest. Holanďan musí zaplatiť tisíc eur za to, že jeho odchod do boxov po rýchlom kole v Super Pole bol pomalší, ako dovoľujú pravidlá. Podľa nich má pilot na vjazd do boxov 120 percent času oproti svojmu rýchlemu kolu. V prípade de Vriesa bol tento limit prekročený a jeho vjazd do boxov po rýchlom kole trval 133 percent oproti jeho rýchlemu kolu.

Oliver Rowland z Nissanu dostal päťsekundovú časovú penalizáciu, ktorá bude po skončení pretekov pripočítaná k jeho času. Navyše, dostal aj trest posunu o 40 miest dozadu kvôli výmene meniča a prevodovky na jeho monoposte. K tomu všetkému by malo byť pripočítaných ďalších desať sekúnd ako časová penalizácia. Britovi sa tak po skončení pretekov priráta k výslednému času pätnásť sekúnd.

James Calado z Jaguaru dostal dodatočný trest desať sekúnd stop-and-go. Je to výsledok predchádzajúceho trestu v podobe posunu o 60 miest na štarte, čo, samozrejme, v prostredí Formuly E nie je realizovateľné. V kvalifikácii neodjazdil ani jedno kompletné kolo a na štarte sa postaví na posledné 24. miesto.

Líder da Costa pokoril úradujúceho šampióna Vergna a vybojoval si pole position!