Kompletný kalendár prinesie počas berlínskeho finále termínovú kolíziu s WEC

Oliver Rowland
foto: Formula E

Včerajšie predstavenie kompletného kalendára aktuálnej sezóny so sebou prináša nechcenú termínovú kolíziu s WEC. A to v tom najnevhodnejšom termíne, počas posledného pretekárskeho dňa sezóny.

Práve 15. augusta budeme sledovať druhú polovicu dvojitej Berlín E-Prix na letisku Tempelhof. Ako informuje The Race, problém spočíva v tom, že v rovnaký deň prebehne aj oficiálny testovací deň WEC v Le Mans. To znamená potenciálny veľký problém pre deviatku pretekárov Formuly E.

V abecednom poradí ide o týchto pilotov: Alex Lynn, António Félix da Costa, Sam Bird, Alexander Sims, Robin Frijns, Tom Blomqvist, Norman Nato, Sébastien Buemi a Stoffel Vandoorne, pričom desiaty Nyck de Vries je rezervným jazdcom Toyoty. Medzi oboma sériami dochádzalo v minulosti k podobným kolíziám, ale vzhľadom na aktuálne ambície Formuly E to môže byť o to bolestnejšie.

Spoluzakladateľ a jeden z lídrov Formuly E Albero Longo pre The Race povedal: „Nanešťastie, tak, ako je to v tomto bode, už nemôžeme čakať dlhšie a museli sme sa rozhodnúť, ako bude vyzerať kalendár. Vždy sa snažíme o to, aby sme nekolidovali s Le Mans, ale testy nie sú obrovskou prioritou. Fakt, že sme si nemohli vybrať iný víkend, stojí za našim rozhodnutím pretekať v Berlíne počas spomenutého dátumu.“

Sezóna vyvrcholí v Berlíne, Formula E zverejnila kompletný kalendár!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *