Konštruktérov, ktorí sa rozhodnú pre odchod počas éry Gen3, čakajú finančné tresty

foto: Formula E

Formula E a Medzinárodná automobilová federácia (FIA) zaviedli finančné tresty, ktoré majú odradiť konštruktérov od odchodu zo série počas éry vozidiel Gen3. Informuje o tom Motorsport.com.

Nové pravidlo bude v platnosti od sezóny 2022/2023 do sezóny 2025/2026. Vozidlo tretej generácie ponúkne výkon na úrovni 470 koní, pričom bude o 120 kilogramov ľahšie. FIA zaviedla druhú verziu registračnej procedúry pre konštruktérov v súvislosti s vozidlami Gen3.

Ak sa konštruktér rozhodne pre odchod zo série pred koncom vyššie uvedeného cyklu,  naďalej bude musieť platiť registračný a homologizačný poplatok vo výške tristotisíc eur za sezónu. Ak sa konštruktér napriek tomu rozhodne pre odchod z Formuly E, bude mať 60 dní na to, aby zaplatil spomenuté poplatky. Konštruktér bude zodpovedný aj za následky pre jeho zákaznícky tím.

Tieto kroky zo strany FIA nasledujú po tom, ako šampionát po nadchádzajúcej sezóne opustia Audi a BMW. V súvislosti s týmito odchodmi je otázne, ako „dopadnú“ partneri tímov – Abt a Andretti – a rovnako zákazník Audi – stajňa Virgin.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *