Kroky NIO 333 naznačujú jeho zotrvanie vo Formule E aj počas éry Gen3

Tom Blomqvist
foto: Formula E

Vlaňajšia sezóna bola pre stajňu NIO 333 prechodná, čo sa potvrdilo aj výsledkovo, keďže tím nebodoval. Do aktuálnej sezóny vstúpil omnoho lepšie, už dvakrát bodoval. Otázkou však  je či ho na štartovom rošte uvidíme aj od sezóny 2022/2023.

Práve vtedy totiž štartuje nová éra šampionátu s vozidlami tretej generácie. Zatiaľ svoju účasť potvrdili Mahindra, DS, Nissan a Porsche. Podobný krok sa očakáva aj od Mercedesu, Jaguaru a Dragonu. Samozrejme, situácia sa môže ľahko zmeniť. Otázkou je, ako sa rozhodne čínsky konštruktér.

V Rijáde bodoval Oliver Turvey, ktorý skončil najprv desiaty a potom šiesty, čím ukončil viac ako rok a pol trvajúce čakanie na body. Nová tvár v tíme Tom Bloqmvist bol takisto blízko bodov. Aj čiastočnou vinou smoly o ne prišiel. Zlepšenie v porovnaní s vlaňajškom je však evidentné.

Len nedávno sme vám priniesli rozsiahli rozhovor so šéfom tímu Christianom Silkom:

Šéf NIO 333 zostáva po úspechu v Rijáde nohami pevne na zemi

 

Náznaky…

O zotrvaní NIO 333 sa začína odvážnejšie hovoriť po tom, ako sa k tímu pripojil jeho nový technický partner GUSTO Group. Prostredníctvom GUSTO Engineering, technickej divízie celej skupiny, zastrešuje technickú a operačnú stránku jeho zakladateľ Alex Hui, ktorý je popri Silkovi ďalším šéfom tímu.

„Sústredím sa na to, aby som svoje kontakty priniesol do programu Formuly E, identifikoval problémy, ktorým tím doteraz čelil a pokúsil sa alokovať zdroje na lepšie miesta z hľadiska budovania tímu, hardvéru a investícií týkajúcich sa pohonnej jednotky. Tím neriadim na dennej báze, na to mám kolegov v Spojenom kráľovstve, ale som zodpovedný za technickú stratégiu. Pravidelne hovorím s inžiniermi, aby som pochopil, čo je potrebné posúvať vpred,“ povedal Číňan pre oficiálny web šampionátu.

„V ďalšej etape dlhodobého projektu 333 Racing vo Formule E by som rád preniesol vedomosti z elektrických pretekov do čínskeho motošportu a automobilového trhu. Chceme vytvoriť silnú technickú alianciu medzi Spojeným kráľovstvom a Čínou, GUSTO v tom bude zohrávať hlavnú úlohu,“ dodal Hui.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *