Kto bude novým šampiónom?

Battersea Park

Už počas tohto víkendu sa rozhodne o novom šampiónovi Formuly E. Pred dvojitými londýnskymi pretekmi je jasné, že titul neobháji Nelson Piquet, ktorý je v celkovom hodnotení hlboko v poli porazených.

Piloti sa v Battersea Parku môžu tešiť na 33 kôl. Jedno kolo meria 2,925 km a ponúka sedemnásť zákrut. Najrýchlejšou zákrutou by mala byť hneď prvá v poradí, ktorou by mali jazdci prechádzať v rýchlosti okolo 145 km/h. Najdlhšia rovinka je so 493 metrami tá boxová. V minulom roku sa z víťazstva tešila dvojica Sébastien Buemi (e.dams-Renault) a Sam Bird (Virgin Racing). Kvalifikačný rekord patrí časom 1:23:901 Stéphanovi Sarrazinovi z tímu Venturi. Najrýchlejšie kolo pretekov zajazdil Sam Bird s hodnotou 1:26:790.

V londýnskom finále môžeme očakávať vyrovnaný a atraktívny boj o titul. Lucas di Grassi z tímu Abt je o bod na priebežnom prvom mieste pred Buemim. Ten prišiel minulý rok o titul len o jeden jediný bod. Jeho chuť po celkovom triumfe je o to väčšia. Vzdať sa však nehodlá ani di Grassi. Podobne vyrovnané je to medzi oboma stranami aj v súťaži tímov. O všetkom sa rozhodne v sobotu a nedeľu.

Tagy: