Kto bude od roku 2022 dodávateľom batérií vo Formule E ?

foto: Formula E

BMW a zrejme ani Porsche sa nebudú uchádzať o post dodávateľa batérií pre Formulu E od roku 2022. Informuje o tom The-Race.com.

Vôbec prvé batérie pre elektrickú sériu dodávala spoločnosť Williams Advanced Engineering, kým McLaren Applied dodáva batérie od roku 2018 a jeho zmluva vyprší o dva roky. Práve v roku 2022 Formula E predstaví vozidlo tretej generácie, ktorého batéria by mala byť v porovnaní s dnešnou o sto kilogramov ľahšia. Šampionát vypísal tendre koncom predošlého roka a v prípade batérie očakáva „zlepšenie súčasnej technológie, jej životného cyklu, výkonu a výdrže“. Novú batériu by malo byť možné nabiť za 45 minút a mala by ponúkať možnosť rýchlonabíjania v priebehu 30 sekúnd.

Športový riaditeľ BMW Jens Marquardt pre vyššie uvedený zdroj prezradil stanovisko nemeckého výrobcu. „Chceme byť masovými producentmi batérií? Nie. Na jednej strane, z technologického pohľadu, máme centrum na vývoj batérií, kde vždy tvrdíme, že tomu musíme rozumieť a že musíme byť lídrami v tejto oblasti. Pracujeme však na vytváraní partnerstiev, pri ktorých vieme celkom presne, čo chceme a ako je to možné dosiahnuť.“

Podobný postoj má podľa The-Race.com aj Porsche, ktoré do aktuálnej sezóny nasadilo svoj továrenský tím. Podľa neoficiálnych vyjadrení sa ďalšia nemecká legenda sústredí na svoju nováčikovskú sezónu vo Formule E.

Okrem dodávateľa batérií budú komisie vyberať aj dodávateľa šasi a pneumatík. Záujemcovia o post dodávateľa batérií majú čas na podanie prihlášok už len do konca marca. Medzinárodná automobilová federácia by mala zverejniť mená úspešných spoločností v júni. Vzhľadom na šíriaci sa koronavírus je však možný posun v termínoch.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *