Kto zostane a kto odíde pred nástupom vozidiel Gen3?

foto: Formula E

Ako bude vyzerať zloženie konštruktérov s príchodom vozidiel tretej generácie v roku 2022? Táto otázka netrápi len fanúšikov Formuly E, ale istotne aj samotnú sériu.

Na túto tému sa už toho narozprávalo a popísalo dosť, ale špecializovaný web The Race prišiel s vlastným pohľadom na vec. Sam Smith je uznávaným motošportovým novinárom a jeho predikcie sa veľmi často napĺňajú. Takto by to mohlo byť aj tentoraz.

Zatiaľ vieme len o potvrdenom odchode Audi a BMW po nadchádzajúcej sezóne. To však zrejme nebude všetko. Jaguar, Porsche aj Nissan potvrdili svoje zotrvanie v šampionáte, avšak ani jeden z konštruktérov neprezradil, ako dlho plánuje v sérii zostať. Pokojne sa totiž môže stať, že niekto z tejto trojice to „potiahne“ len o rok dlhšie ako spomínaná dvojica nemeckých konštruktérov. To by znamenalo, že nebude súčasťou novej éry Formuly E, ktorá prinesie monoposty Gen3.

Konštruktéri majú čas na potvrdenie svojej účasti v ďalšej etape šampionátu do konca marca. Smith tipuje, že zostať by mala štvorica DS Automobiles, Mercedes-Benz, NIO 333 a Penske Autosport. DS spolupracuje s tímom TECHEETAH, ktorý obhajuje tituly a podľa vyjadrení jeho predstaviteľov by mali byť súčasťou série aj s vozidlami Gen3.

V roku 2022 vstúpia do hry vozidlá Gen3, koľko konštruktérov budeme mať na štarte?

Podobné hlasy dorazili aj z Mercedesu, kde vraj jestvuje záujem o zotrvanie v šampionáte, avšak potrebné sú isté zmeny týkajúce sa nákladového stropu. Automobilka čaká práve na zverejnenie detailov týkajúcich sa tejto oblasti. Zástupcovia NIO 333 ani Penske Autosport na otázky Smitha nereagovali, ale očakáva sa zotrvanie oboch značiek.

Otázne je, ako sa rozhodnú Porsche, Jaguar a Nissan, ktorých sme spomínali na začiatku. Porsche investovalo do vstupu do série nemalé financie a tak bude zrejme chcieť efektívnu finančnú návratnosť. Jaguar by mal o svojej budúcnosti rozhodnúť vo „veľmi krátkom čase“. To isté sa očakáva zo strany Nissanu.

Predstavitelia Formuly E sa vyjadrili k odchodu Audi, na odchod BMW nereagovali. Podľa ich slov sú však pripravení na odchody a príchody konštruktérov a veria v skorý príchod „náhrad“ za Audi a BMW.

Mercedes potvrdil svoje zotrvanie vo Formule E, ale podľa Wolffa sú potrebné zmeny

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *