Legendárna značka Hispano Suiza vstupuje do Extreme E, nahrádza tím HWA!

foto: HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM

Extreme E dnes informovalo o prekvapujúcom a nečakanom vstupe nového tímu do šampionátu. Zhruba tri mesiace pre štartom premiérovej sezóny potvrdila príchod legendárna španielska značka Hispano Suiza.

Stajňa bude pôsobiť pod názvom HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM. Značka Hispano Suiza sa v snahe postaviť tím pre Extreme E spojila s výrobcom energetických nápojov XITE ENERGY. Tím bol predstavený dnes v španielskej Girone. Za volantom bude dvojica Oliver Bennett a Christine Giampaoliová Zoncová.

Španielsky výrobca áut sa pripomenul zaujímavými modelmi Carmen a Carmen Boulogne, ktorými vzdal hold legendárnym modelom z minulosti. Zároveň však prezentoval snahu zapojiť sa do vývoja budúcich technológií. Pred takmer polstoročím sa vozidlá Hispano Suiza preslávili víťazstvom vo vytrvalostných pretekoch a teraz chcú pokračovať v úspechoch v Extreme E.

Oliver Bennett je 28-ročný britský relykrosový pretekár. Pred štyrmi rokmi debutoval v Britskom relykrosovom šampionáte a v ďalšej sezóne získal titul. V posledných sezónach sme ho vídali aj relykrosových majstrovstvách sveta pod hlavičkou FIA. Zúčastnil sa na rôznych relykrosových podujatiach v Amerike a takisto aj na podujatí Gymkhana GRID v Kapskom meste.

Christine Giampaoliová Zoncová a Oliver Bennett
foto: HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM

Christine Giampaoliová Zoncová, ktorá je známejšia pod menom Christine GZ, je talianska pretekárka s kanárskymi koreňmi. Na konte má niekoľko celkových víťazstiev v rôznych rely šampionátoch. V roku 2016 zažila debut vo WRC, kde sa predstavila na Rely Katalánska. Posledné tri roky sa sústreďuje na terénne preteky, predovšetkým na území Spojených štátov a Mexika, kde v slávnych pretekoch Baja 1000 skončila v rámci svojej kategórie na siedmej priečke.

Tím HISPANO SUIZA XITE ENERGY bude vedený Julim Mundetom Caballerom, známym španielskym inžinierom, ktorý pracoval v rôznych oblastiach automobilového priemyslu. Posledných desať rokov bol pretekovým inžinierom v mnohých kategóriách, vrátane WRX.

 

HWA sa rozhodlo pre odklad

Nový tím nahradí stajňu HWA, ktorá sa na poslednú chvíľu rozhodla uvoľniť miesto inému záujemcovi. Nemecký tím sa rozhodol na základe ekonomických a strategických dôvodov. Podľa šampionátu je „Extreme E pre HWA stále veľmi sľubným a zaujímavým projektom, ale, žiaľ, najmä vinou svetovej pandémie koronavírusu sa spoločnosť rozhodla venovať už rozbehnutým projektom.“

Tím zostáva zapojený do budovania nového šampionátu a zostáva v úzkej komunikácii so zakladateľom a šéfom projektu Alejandrom Agagom a celým jeho tímom. Na štarte Extreme E v marci 2021 tak uvidíme tieto tímy: ABT CUPRA XE, ACCIONA | Sainz XE Team,  Andretti United, Chip Ganassi Racing, HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM, Rosberg Xtreme Racing, Team TECHEETAH, Veloce Racing a X44.

foto: HISPANO SUIZA XITE ENERGY TEAM

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *