Lewis Hamilton prvýkrát naznačil možný príchod do Formuly E

foto: Facebook/@LewisHamilton

Päťnásobný majster sveta F1 Lewis Hamilton hľadí do budúcna a nevylučuje svoj príchod do Formuly E, ktorá je podľa neho budúcnosťou. Továrenský tím Mercedesu sa stane súčasťou Formuly E už od budúcej sezóny, ktorá odštartuje koncom tohto kalendárneho roka.

Predskokanom Mercedesu je v prebiehajúcom ročníku nováčikovský tím HWA, za ktorý jazdí bývalý pilot F1 Stoffel Vandoorne a dvojnásobný šampión DTM Gary Paffett. Je otázne, kto sa v budúcom ročníku ukáže za volantom, ale z dlhodobejšieho hľadiska je po novom možný aj príchod Lewisa Hamiltona. Brit sa pred polrokom na adresu kolotoča vyjadril pozitívne i negatívne.

Paffett v rozhovore pre britský denník The Sun prezradil, že so svojím slávnejším krajanom debatoval o Formule E. „Riešili sme aj môj odchod z DTM do Formuly E v tejto fáze mojej kariéry. Písal som mu o Formule E. On sa teraz sústredí na F1. Ja som robil dlhé roky to isté v súvislosti s DTM. Myslím si však, že Formulu E vníma ako možnosť do budúcna. Všetci jazdci sem prichádzajú z profesionálneho motoršportu a iných formúl. Je skvelé, že terajšia super hviezda, päťnásobný svetový šampión hovorí o možnosti svojho pôsobenia vo Formule E.“

Minulý mesiac Hamilton pre rovnaký zdroj prvýkrát naznačil budúci príchod do Formuly E. „Po skončení mojej kariéry v F1 budem mať obrovské abstinenčné príznaky, keďže motoršportu sa venujem od ôsmich rokov. Raz sa to pre mňa skončí. Sú tu iné veci, ktorým sa môžem venovať. Myslím tým iné série. Fernando Alonso sa venuje IndyCar a hranice posúva aj Kimi Räikkönen.“

„Vyrastal som v tej istej ére ako Gary Paffett. Je odo mňa trochu starší a teraz jazdí vo Formule E. Tá bude predstavovať budúcnosť. Takže, ktovie. Možno je to oblasť, v ktorej budem môcť v budúcnosti využiť svoje schopnosti. Avšak, ako človek starne, je čoraz náročnejšie hľadať motiváciu, zostať sústredený a nájsť niečo, čo budete milovať,“ dodal aktuálny pilot Mercedesu v F1.