Lewis Hamilton vstupuje do Extreme E s vlastným tímom! (Video)

Lewis Hamilton
foto: Extreme E

Šampión F1 Lewis Hamilton bude súčasťou premiérovej sezóny nového projektu Extreme E, ktorý štartuje na budúci rok. Brit, ktorý v kráľovskej sérii vybojoval už šesť titulov, postaví na štart tím s názvom X44.

Ak niekto dúfa, že by Hamilton mohol byť súčasťou jazdeckej dvojice tímu, toho musíme sklamať. Podľa pravidiel Extreme E musí každý tím zložiť dvojčlennú posádku tvorenú ženou a mužom. Pochopiteľne, vzhľadom na Hamiltonove záväzky v F1 by bola jeho účasť v šampionáte nemožná – aspoň zatiaľ. Tím X44, respektíve jeho názov, odkazuje na jeho štartové číslo v F1.

Pilot Mercedesu k svojmu novému činu poznamenal: „Je to vzrušujúci nový projekt a bude zábavné zastávať inú funkciu než post jazdca. Najatraktívnejšie však je to, že Extreme E nielenže bojuje proti najvážnejším environmentálnym výzvam, ktorým čelí naša planéta, ale takisto robí niečo pre miestne charitatívne organizácie, aby dlhodobé dedičstvo zostalo bez zmien.“

foto: Extreme E

„Každý z nás má silu niečo zmeniť. Pre mňa to znamená veľmi veľa, pretože môžem preteky, ktoré tak milujem, spojiť s láskou k planéte a mať na ňu pozitívny vplyv. Veľmi sa teším, že sa s tímom zapojím do tejto novej série a myslím si, že je neuveriteľné, že tak môžeme zvýšiť povedomie ľudí o klimatických hrozbách,“ dodal Hamilton.

Brit je silným hlasom v boji proti znečisťovaniu planéty a veľmi často hovorí o potrebných krokoch na jej záchranu. Jedným z jeho projektov je sieť Neat Burger, ktorá vyrába a predáva iba hamburgery pripravované na rastlinnej báze. Táto sieť sa len nedávno stala partnerom šampionátu.

 

Príchod Hamiltona víta aj zakladateľ a šéf projektu Alejandro Agag. „Sme nadšení, že môžeme v Extreme E privítať Lewisa Hamiltona a jeho tím X44. Rovnako ako my, aj Lewis má obrovskú vášeň pre motošport, ale takisto zdieľa vieru, že šport môže byť využitý na pre svet životne dôležité posolstvá ako klimatická zmena či všeobecná rovnosť. Lewis je jedným z najúspešnejších pilotov všetkých čias a už teraz sa veľmi tešíme na výkony jeho tímu.“

Tím X44 sa teda pripája k už predstaveným stajniam Chip Ganassi Racing, Andretti United, Abt, HWA, QEV Technologies, Veloce Racing a Techeetah. Na súťažiacich čaká v roku 2021 päť extrémne náročných lokalít: Senegal, Saudská Arábia, Nepál, Grónsko a Brazília. Vozidlo Odyssey 21 je momentálne v poslednej fáze vývoja.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *