Líder šampionátu di Grassi uvažuje o zmene tímu!

Lucas di Grassi - Moskva

Víťaz Paríž ePrix a priebežný líder šampionátu Lucas di Grassi by mohol v sezóne 2016/17 zmeniť tímové farby. Brazílčan, ktorý patrí k najlepším pilotom elektrickej série, to povedal počas víkendu v metropole Francúzska. Jeho odchod zo stajne Abt Schaeffler Audi Sport by bol pre mnohých prekvapivý a nečakaný.

„Nie je stopercentne isté, že budem v budúcej sezóne v tíme Abt,“ prezradil di Grassi. „Stajňa postavila veľmi dobré auto pre druhú sezónu a som si istý, že to bude platiť aj pre ďalší ročník, ale ohľadom svojej budúcnosti ešte nemám jasno. Naozaj by som rád prebral všetky možnosti. Chcem sa uistiť, že pre tretí ročník sa rozhodnem správne.“

Pilot nemeckého tímu je továrenským jazdcom značky Audi, avšak ani to by mu nemuselo brániť v hájení iných farieb. „Loic (Duval; pozn. red.) má s Audi takú istú zmluvu a jazdí za Dragon, takže aj ja môžem jazdiť za koho chcem,“ potvrdil di Grassi.

Podľa dostupných informácií sa priebežný líder sezóny zhováral s viacerými tímami. Ponuku vraj dostal aj od Jaguaru. „Myslím si, že Jaguar bude vo svojej prvej sezóne veľmi dobrý. Možno nebude na špici, ale v tej ďalšej sezóne už áno. Budú extrémne dobrí, pretože majú know-how a stojí za nimi Williams. Ale z môjho pohľadu je tento smer veľmi nepravdepodobný,“ dodal di Grassi.

Zdroj: Motorsport, foto: FIAFormulaE.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *