Londýn sa vráti do kalendára Formuly E presne o rok!

foto: © FIA Formula E

Londýn sa v šiestej sezóne vráti do kalendára Formuly E a dvojitými pretekmi uzavrie edíciu 2019/2020. Dnes sa v britskej metropole začalo slávnostné odpočítavanie a pri tejto príležitosti bolo predstavené nové lakovanie vozidla Gen2.

Už dlhšie je známa podoba trate, ktorá bude skutočnou raritou vo svete motoršportu. Povedie okolím arény ExCeL London, ale istá časť okruhu sa bude nachádzať priamo v jej interiéri. Bude to teda akýsi hybrid exteriéru a interiéru. Na jazdcov čaká dvadsať zákrut rozmiestnených na trati s celkovou dĺžkou 2,4 km. V okolí spomínanej arény sa nachádza informačné stredisko, kde budú fanúšikovia informovaní o všetkom, čo súvisí s pripravovanou Londýn E-Prix.

Zakladateľ a ešte stále šéf Formuly E Alejandro Agag pri tejto príležitosti povedal: „Na takéto podujatie by bola hrdá ktorákoľvek pretekárska kategória. Túto výsadu však môže mať iba Formula E, pretože je plne elektrická a neprodukuje emisie. Fanúšikovia sa môžu tešiť na veľké divadlo len osemnásť minút mestskou hromadnou dopravou od centra. Našou ambíciou je, aby aréna ExCeL London hostila britské preteky Formuly E niekoľko rokov. Chceme z toho urobiť udalosť, ktorú nebude chcieť nikto zmeškať ako napríklad Wimbledon.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame

foto: © FIA Formula E