López by chcel zostať v tíme DRAGON, d´Ambrosio zrejme odchádza

foto: © FIA Formula E

José María López predpokladá svoje zotrvanie v stajni DRAGON Racing aj v ročníku 2018/2019. Informuje o tom e-racing365. Naopak, zdá sa, že v tíme už nebude pokračovať Jerome d´Ambrosio.

Argentínsky pilot potvrdil, že je veľmi blízko k dohode so šéfom stajne Jayom Penskem. López sa k americkej stajni pridal v Marrákeši, kde nahradil Švajčiara Neela Janiho. Ten sa s Formulou E rozlúčil už po prvých dvoch pretekoch v Hongkongu.

„Všetko naznačuje, že tu zostanem. Potrebujeme už iba dotiahnuť nejaké zmluvné veci. Mám rád, keď môžem čeliť výzvam až dokonca. Stále toho viem v tíme ešte veľa spraviť. Chcem sa aj naďalej snažiť o úspechy. Dúfam, že potvrdenie môjho zotrvania je len otázkou niekoľkých dní,“ dúfa López.

Skúsený jazdec vie, že prelomová piata sezóna bude pre všetkých náročnejšia. „Pravdou je, že výraznejším vývojom to bude náročnejšie, pretože prichádzajú ďalší konštruktéri. Konkurencia bude väčšia. Pracujeme na viacerých veciach a som si istý, že sa do našej prípravy zapojí viac ľudí. Bude to ťažké, ale máme dobrých ľudí a nič nie je nemožné.“