López dáva prednosť WEC, preteky v New Yorku zrejme vynechá

José María López

José María López, ktorý cez víkend v Buenos Aires získal svoj druhý bod vo Formule E, uprednostní sériu WEC pred povinnosťami v elektrickej sérii. Podľa informácii portálu NBC Sports by mal argentínsky pretekár pre svoje záväzky s Toyotou vynechať dvojité preteky v New Yorku. López nahradí v tomto roku vo vozidle japonskej stajne s označením TS050 Hybrid ďalšieho pilota Formuly E Stéphana Sarrazina.

„Sú to jediné preteky, s ktorými budeme mať problémy, ak sa nenájde riešenie termínovej kolízie medzi New Yorkom a Nürburgringom. Mojou tohtoročnou prioritou je program LMP1 s Toyotou. Ak napokon ku kolízii dôjde, tak sa zúčastním na pretekoch v Nürburgringu. Vždy som sníval o tom, že sa stanem pilotom LMP1 a že zažijem 24-hodinové preteky Le Mans, navyše vo WEC. Veľmi sa teším na prvé preteky a úvodné testy. Budem sa chcieť čo najviac učiť a dostať sa na dobrú úroveň spoločne s mojimi kolegami. Verím v dobrú sezónu,“ prezradil López.

Jeho náhradníkom v dvojitej New York ePrix by mal byť nedávno angažovaný testovací a rezervný jazdec Alex Lynn. Ten bol ako pozorovateľ súčasťou stajne DS Virgin Racing aj počas uplynulého víkendu.

Zdroj: NBC Sports, foto: Sam Bloxham (LAT)