Lotterer robí chybu za chybou, včera na to doplatili Buemi a Mortara (Video)

André Lotterer
foto: Formula E

Sébastien Buemi zažíva náročný štart siedmej sezóny a nepomohli mu ani včerajšie preteky vo Valencii. Nissan stále čaká na nasadenie nového auta, ktorého by sa mal dočkať v Monaku.

V prvých piatich pretekoch nazbieral Buemi len jedenásť bodov, ale Valencia mu priniesla šancu na zlepšenie po štvrtom mieste v kvalifikácii. Krátko po štarte však jeho šance zmaril André Lotterer. Skúsený pilot Porsche pokračuje v rozpačitých výkonoch a po včerajšku je jediným nebodujúcim pilotom.

Po štarte za safety carom bolo štartové pole po jednom kole odštartované a takmer okamžite došlo ku kolízii. Lotterer a Norman Nato z Venturi smerovali bok po boku do ôsmej zákruty. Lotterer však svoj monopost neubrzdil a narazil do Buemiho, pre ktorého sa preteky skončili. Nemec bol následne potrestaný prejazdom boxovou uličkou, vinou čoho sa prepadol na chvost.

Buemi pre Motorsport.com po pretekoch povedal: „Keby sa mi podarilo vojsť do zákruty o čosi skôr, tak by ma to asi minulo. Bola to hra bodov. Nemohol som robiť vôbec nič. Všetka tá tvrdá práca, potom pirueta. Je to náročné. André má množstvo skúseností. Škoda, že sa to udialo.“

„V tejto sezóne neodvádzam dobrú prácu. Auto malo niekoľko problémov a jediný raz, keď veci idú správnym smerom, sa roztočím. Ktovie, ako sa to dnes mohlo skončiť. Myslím si, že auto bolo dobré. Ak do vás narazí niekto, kto urobí chybu, tak to dopadne takto,“ zhodnotil nešťastný Švajčiar.

Lottererovi nejde karta

Nie je to prvý prehrešok skúseného pilota, ktorý chyboval takmer v každých pretekoch tejto sezóny. V prvých pretekoch v Ríme narazil do lídra Stoffela Vandoorna. Včerajší skrat mu na pohode istotne nepridal.

„Úprimne, neviem, čo som mohol spraviť inak. Zdalo sa mi, že Sébastien je dostatočne ďaleko. Bojoval som s Normanom a zrazu tam bol Sébastien. Myslím si, že vedenie trate je trochu nemotorné. V tej zákrute sme videli niekoľko nehôd, žiaľ, nedokázal som tomu zabrániť. Je mi ľúto Séba, ale cez Normana bolo nemožné ho vidieť. Bolo to zle načasované,“ pokračuje Nemec.

Tieto slová by sa dali pochopiť, ale slabšia forma Lotterera sa potvrdila aj v inej chvíli. Pilot Porsche v prvej zákrute ťukol do Edoarda Mortaru a nepomohol ani Pascalovi Wehrleinovi. Jeho tímový kolega bol nútený opustiť trať a následne odstúpiť.

„Na konci som mal problémy s brzdami. Myslím to tak, že som mal stále brzdy, ale nedokázal som auto zastaviť tak ako zvyčajne. Mortara mal útočný režim a bol predo mnou, nedokázal som spomaliť,“ dodal Lotterer.

Mortara v tom čase jazdil na bodoch, ale po tomto incidente klesol mimo bodovanú desiatku a nakoniec odstúpil. „Do tej chvíle sme získali množstvo pozícií. Štartovali sme šestnásti a boli sme na siedmej, ôsmej pozícii.  V tom momente som šiel mimo trať a musel opäť bojovať s niekoľkými autami. Prišiel incident s Andrém, ktorý ukončil moje preteky,“ uzavrel pilot Venturi.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *