Lucas di Grassi a Audi ukončili dvojročné čakanie na víťazstvo: Súcitíme s Pascalom

Lucas di Grassi a René Rast
foto: Formula E

Lucas di Grassi a Audi včera ukončili dvojročné čakanie na víťazstvo vo Formule E, keď triumfovali v mexickej Pueble.

Posledné víťazstvo di Grassiho sa datuje do mája 2019 v Berlíne. Včera to až do konca nevyzeralo na triumf, ale pôvodný víťaz Pascal Wehrlein z Porsche bol diskvalifikovaný pre porušenie pneumatikových pravidiel. Navyše, triumf Audi podčiarkol druhým miestom René Rast.

Šéf tímu Allan McNish pre The Race prezradil, že Audi pred blížiacim sa odchodom zo šampionátu prežilo temné obdobie. Za rozhodujúci moment označil manéver oboch svojich pilotov na Edoarda Mortaru z Venturi. „To bolo rozhodujúce, pretože sme v tom čase vedeli, že jestvuje šanca na problémy Wehrleina, ktorý bol vyšetrovaný.“

Puebla zažila dvojité víťazstvo Audi, víťazné Porsche diskvalifikovali! (Video)

 

„Neboli sme v pozícii, aby sme sa dotiahli na Wehrleina, pretože mal náskok, ale boli sme si vedomí, že by mohol byť diskvalifikovaný, pretože niečo podobné sme v minulosti zažili aj my v Hongkonu. Súcitím s Pascalom a tímom, pretože ako som povedal, zažili sme to,“ pokračuje Škót.

Di Grassi bol voči Wehrleinovi rovnako solidárny. „Pascala mi je veľmi ľúto. Myslím si, že odjazdil skvelé preteky, ale aj mne sa to niekoľkokrát stalo, naposledy v Ríme. Tam sme mali veľkú smolu, dnes sme mali veľké šťastie. Takže sa to podľa mňa vyrovnalo.“

Audi zvláda túto sezónu s pohonnou jednotkou vyvinutou vlastnými silami. Počas sezóny sme už viackrát videli náznaky a útok na čelo, ale až do včerajška sa to nedokázalo pretaviť do želaného výsledku. „Vždy to kvôli niečomu nevyšlo. Máme tímovú fotku z pódia a ja som všetkým povedal – užite si tento pocit. Máme za sebou naozaj náročné obdobie, temné časy, v ktorých sme museli tvrdo zabrať,“ dodal McNish.

Prečo prišlo Porsche po diskvalifikácii o svoje prvé víťazstvo vo Formule E?

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *