Lucas di Grassi bol prvým pilotom, ktorého vyšetrovali na základe kamerových záberov

foto: © FIA Formula E

Obhajca titulu Lucas di Grassi je prvým pilotom, ktorého vyšetrovali na základe kamerových záberov z tímovej garáže. Pilot Audi skončil v Ríme na druhom mieste a vyhol sa prípadnému trestu. Práve pred pretekmi v Taliansku boli do každej garáže namontované kamery, ktoré zaznamenávajú priebeh výmeny vozidiel.

Komisárom sa nepozdával proces zapínania bezpečnostných pásov. Napokon to však pre Brazílčana dopadlo dobre. „Chceli vysvetlenie naše boxovej procedúry. Ešte predtým som vedel, že je to na sto percent legálne, pretože v tomto roku sme mali množstvo problémov. Napríklad moje oblečenie. Preto sme si dali záležať, aby bolo všetko podľa pravidiel. Majú kamery nad každým z áut a ich otázka prišla práve po prezretí videa. Odpovedal som na otázky, povedali mi, že je to v poriadku. Každý chce byť najrýchlejší a vymýšľa chytré riešenia,“ povedal di Grassi pre Autosport.

„Viem, že je to pre nich náročné, ale presne toto potrebujeme – jasné a stabilné pravidlá. Každý chce pevné pravidlá, ktoré môže dodržiavať pri ozajstnej otvorenosti. Myslím si, že čím menšia bude ich možná subjektívna interpretácia, tým to bude lepšie. Čaká na ešte veľa práce,“ prezradil skúsený pretekár, ktorý sa v Ríme postavil na druhý stupienok pódia.