Lucas di Grassi by rád zrušil komunikáciu pilotov s tímami

foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Lucas di Grassi navrhuje zakázať rádiovú komunikáciu medzi jazdcami a ich tímami vo Formule E. Informuje o tom e-racing365.

Šampión tretej sezóny tvrdí, že práve vďaka tomu by to mali piloti náročnejšie, čo by podľa neho pomohlo samotným pretekom. Brazílčanov návrh prichádza po diskusiách o vzdialených podporných tímoch, ktoré na diaľku pomáhajú hlavným tímom najmä v oblasti energie a stratégie.

„Prečo jednoducho jazdcom nezakážeme rádiovú komunikáciu a potom nezáleží na tom, koľko stratégov máte, alebo akým veľkým tímom disponujete, pretože pilotovi nemôžete povedať, čo má spraviť. Myslím si, že je to správna cesta. Viac by záležalo na pretekárovi. Musel by si zvoliť vlastnú stratégiu a riešiť veci samostatne. Takisto by sme tu nemuseli mať tímové príkazy, žiadne podobné nezmysly. Pretekali by sme medzi sebou a o tom to je. Som jednoznačne za,“ prezradil pilot Audi.

Skúsený jazdec a šéf projektu ROBORACE o týchto témach hovoril aj s prvým mužom Formuly E Alejandrom Agagom. „Podľa mňa je to správny smer a navrhol som to Alejandrovi. Samozrejme, že vysielačku potrebujeme kvôli bezpečnosti. Musíme vedieť o žltých vlajkách, nehodách a podobne. Chcel by som však iba komentáre od riaditeľa pretekov a naopak, aby som mu vedel povedať, že som mal nehodu, alebo že sa niečo stalo na trati. Som proti tímovému rádiu. Som proti akémukoľvek typu pomoci smerom k jazdcovi. Vidím neustálu komunikáciu v pretekoch a Formula E by ju mala odstrániť.“