Lucas di Grassi navrhuje žolíka pri aktivácii útočného režimu

foto: © FIA Formula E

Pilot Audi a bývalý šampión Lucas di Grassi prichádza so zaujímavým nápadom súvisiacim s aktiváciou útočného módu. Ako je známe, teraz musia piloti prejsť aktivačnou zónou, ktorá je umiestnená mimo ideálnej stopy.

Podľa jedného z najúspešnejších jazdcov série by však aktivácia mohla byť vykonaná rôzne, v závislosti od podoby a charakteristiky trate. Brazílčan pre e-racing365 prezradil svoju víziu: „Bolo by skvelé, keby sme to vyskúšali  napríklad v Berlíne, kde je dostatok miesta pre umiestnenie zákruty navyše. Bola by to vlastne žolíková zákruta. Museli by ste prejsť inou časťou trate, aby ste získali výhodu.“

„ Stratíte síce množstvo času, ale máte viac výkonu, čo by bolo skvelé nie len pre jazdca, ale aj pre fanúšikov a divákov pred televíznymi obrazovkami. Na iných okruhoch na to zrejme priestor nie je, takže keď budú zóny umiestnenie na rovinke, nestratíte prakticky žiadny čas. Myslím si, že sa to bude riešiť po každých pretekoch a bude zaujímavé sledovať, ako sa to vyvinie,“ dodal di Grassi.

 

Mohlo by vás zaujímať:

VIDEO: Formula E prichádza s prevratným útočným režimom a virtuálnou realitou!