Lucas di Grassi rokuje s viacerými tímami: Nemám sa kam ponáhľať

Lucas di Grassi
foto: Formula E

Niekdajší šampión Lucas di Grassi má za sebou detailné rokovania s konkurenčnými tímami v súvislosti so svojou budúcnosťou po odchode Audi. Informuje o tom The Race.

Nemecký konštruktér ohlásil spolu s BMW, že Formulu E opustí po tejto sezóne a je otázne, aká bude budúca podoba tímu. Šampión tretej sezóny odjazdil všetky doterajšie E-Prix a patrí medzi najúspešnejších pilotov tejto kategórie. Po odchode Audi musí di Grassi, rovnako ako jeho kolega René Rast, zvažovať svoje ďalšie kroky.

Pre vyššie uvedený zdroj povedal, že má „na stole ponuky od najmenej dvoch tímov“ a že „rozhovory sa už začali.“ Doplnil však, že vo Formule E bude pokračovať iba vtedy, ak si zabezpečí miesto v konkurencieschopnom monoposte, s ktorým bude môcť bojovať o titul.

„Nebudem sa rozhodovať veľmi skoro. Toto rozhodnutie nie je o peniazoch. Myslím to tak, že je dobré zarábať peniaze, ale toto by pri mojom rozhodovaní zohrávalo malú úlohu, ak by som mohol prestúpiť do tímu, ktorý mi dá auto, s ktorým viem bojovať o víťazstvá a tituly. Ak to nebude tento prípad, tak nemám žiadny problém skoncovať s pretekaním a všetko sústrediť na iné veci a iné projekty,“ prezradil Brazílčan.

Lucas di Grassi
foto: Formula E

Aj preto by sa chcel di Grassi s Audi rozlúčiť úspechom. „V tejto chvíli mám dobré auto. Sústredím sa na to, aby som vyhral čo najviac pretekov a snáď aj titul. Budem sa pokúšať nájsť tím, ktorý mi dá dobrý pracovný projekt do budúcna. V takom prípade zostanem vo Formule E. Mal by to byť môj prvoradý cieľ. Ak sa Audi rozhodne, čo chce robiť s programom LMDh, možno by to mohla byť takisto možnosť. Ale nemám sa prečo ponáhľať.“

Po minulej sezóne ukončil svoju kariéru bývalý pilot F1 a niekdajší jazdec stajní Dragon a Mahindra vo Formule E Jérôme d´Ambrosio. Belgičan sa stal zástupcom šéfky tímu Venturi, Susie Wolffovej. Čaká na di Grassiho rovnaký scenár? „Teraz nie, z dlhodobého hľadiska možno, záleží na mnohých faktoroch, ale v najbližších rokoch sa tak nestane. Poviem to, samozrejme, opäť. Ak sa naskytne správna príležitosť, budem uvažovať o všetkom, čo považujem za vzrušujúce,“ dodal skúsený pilot.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *