Lynn letel vzduchom a kĺzal sa dole hlavou, piloti hovoria o najhoršej nehode vo Formule E (Video)

monopost Alexa Lynna
foto: Formula E

Alex Lynn vyviazol z hrozivej nehody počas dnešnej Rijád E-Prix bez vážnejších zranení. Pilot Mahindry sa kĺzal dole hlavou viac ako 60 metrov a zastavili ho až bariéry.

Mitch Evans pre The Race prirovnal nehodu svojho súpera k nehode lietadla. Mnohí ďalší označili túto havária za najväčšiu v histórii Formuly E.

Lynn bojoval v závere s Evansom o štrnástu priečku, keď medzi dvojicou došlo počas brzdenia ku kontaktu. Mahindra sa zachytila medzi Evansov Jaguar a stenu, následne bola vymrštená do vzduchu. Televízne kamery sa niekoľko sekúnd predtým venovali nehode Maximiliana Gunthera z BMW, ktorý narazil do Toma Blomqvista v monoposte NIO 333. Haváriu Lynna však nezachytili. Na Twitteri sa však objavil aspoň aký-taký záznam, ktorý potvrdzuje, že išlo o veľmi vážnu nehodu.

Fotky zverejnené krátko po pretekoch nepridali nikomu na pokoji.

monopost Alexa Lynna
foto: Formula E
monopost Alexa Lynna
foto: Formula E

 

Evans hneď po nehode zašiel k Lynnovi, ktorý sa zdal byť relatívne v poriadku. „V podstate som sa pred Alexom pred osemnástou zákrutou tvrdo bránil. Boli sme naozaj blízko steny a on neubral. Či tam bol priestor? Nie som si istý. Musím si pozrieť opakované zábery. Dúfam, že bol a že som neporušil pravidlá. Trafil ma do zadného kolesa a letel vzduchom, čo bolo dosť škaredé. Hovoril som s ním, vyzerá fajn.“

Vedenie pretekov najprv aktivovalo fázu žltých vlajok na celom okruhu a neskôr prišiel na trať safety car. Avšak napokon museli byť aktivované červené vlajky, aby mohli Lynna vyslobodiť z auta.Preteky tak vyhral Sam Bird z Jaguaru, ktorý bol v tom čase na prvom mieste.

Pilot Mahindry podstúpil prvotné vyšetrenia v zdravotníckom centre v areáli okruhu a následne bol prevezený do miestnej nemocnice na pozorovanie. Ako ďalej informuje The Race, Lynn bol pri vedomí a okamžite po nehode hovoril s maršalmi. Brit sa vraj sťažoval na bolesti kolena. V nemocnici je s ním aj šéf tímu Dilbagh Gill.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *