Lynn nebojoval len s Dennisom, ale aj s dobre známym problémom

Alex Lynn
foto: Formula E

Alex Lynn skončil včera na treťom pódiovom stupienku v domácich pretekoch v Londýne. Pre Brita to bolo druhé umiestnenie na stupňoch víťazov, pre Mahindru dvadsiate prvé.

Lynn štartoval z prvého miesta, ale nemal to jednoduché. Monoposty Mahindry v pretekoch doplácajú na slabší aerodynamický balík, ktorý výrazne znižuje kvalitu zadných pneumatík. Už po štarte podľa The Race vedel, že odolať neskoršiemu víťazovi Jakovi Dennisovi bude veľmi náročné. To sa aj potvrdilo a dostal sa pred neho ešte aj druhý Nyck de Vries na Mercedese.

„Nie je tajomstvom, že sa v pretekoch trochu trápime s udržiavaním pneumatík pri živote. Už po prvom tréningu sme vedeli, že to bude náročné, pretože naše zadné pneumatiky dostávali zabrať,“ povedal domáci jazdec, ktorý sa včera musel skloniť pred iným britským pretekárom.

„Aby som bol úplne úprimný, keď som bol za Jakom a nemal útočný režim, videl som, že má veľmi dobré tempo, bolo to jasné. Bolo to ako – v poriadku, nie je tu nič, čo by som s tým mohol spraviť – v tej chvíli som vedel, že sa cez nás dostal,“ priznal Lynn.

Londýn korisťou domáceho Dennisa, Nissan diskvalifikovaný (Video)

 

Druhý útočný režim najprv aktivoval Lynn, ktorý zostal za Dennisom a niekoľko kôl ho tesne prenasledoval. V jednej chvíli sa mu však zablokovali kolesá a zrejme to bol definitívny moment, ktorý dal Dennisovi niekoľkosekundovú výhodu. Vďaka nej sa aj po aktivácii svojho útočného režimu vrátil na prvé miesto.

„Stalo sa to preto, lebo som na to príliš tlačil. Nechcel som, aby to mal pohodové počas aktivácie a aby ma striasol. Ale bojoval som s priľnavosťou a urobil som malú chybu. Viem, že pódium je mega a nepochopte ma zle, ale samozrejme, že po štarte z prvého mieste som to chcel trochu inak. Ale takto to je a my sme z toho, čo máme pod sebou, dnes vyťažili maximum,“ povedal mierne sklamaný pilot Mahindry.

Počas dneška by malo v Londýne pršať, čo by mohlo v prípade Mahindry mierne pozmeniť správanie auta a zaobchádzanie s problematickými zadnými pneumatikami. Uvidíme.

Dennis po svojom druhom triumfe v šampionáte: Mali by sme byť extrémne šťastní

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *