Lynn túži po víťazstve, Mahindra chce zabudnúť na zbabraný vlaňajšok

Alex Lynn
foto: Lou Johnson / Spacesuit Media

Alex Lynn je podľa svojich slov po potvrdení jeho pozície v Mahindre pripravený na boje vo Formule E. Brit sa koncom novembra pripojil k svojmu krajanovi Alexandrovi Simsovi.

Bývalý pilot Virginu či Jaguaru je na najlepšej ceste k svojej prvej kompletnej sezóne v elektrickom šampionáte. Lynn podával v Berlíne výborné výkony, čo mu napokon zaistilo pretekárske miesto v indickej stajni. Brit pre The-Race potvrdil, že chce konečne preraziť aj vo Formule E a bojovať o popredné priečky.

„Moje ambície vo Formula E sú poriadne veľké a cítim, že som pripravený na dosahovanie výsledkov, ktoré chce nielen Dilbagh, ale aj ja. Chcem vyhrať preteky. Určite chcem v tejto sezóne zvíťaziť, byť na pódiu, v Super Pole a to každý týždeň. O to mi pôjde každý víkend. Myslím, že je naozaj správny čas na to, aby som dal na papier nejaké výsledky. Cítim sa byť pripraveným,“ prezradil Lynn.

Mahindra predstavila vozidlo M7Electro, Simsa doplnil Lynn (Foto)

Šéf tímu Dilbagh Gill prezradil, že Lynnove výkony v Berlíne prekonali očakávania tímu. „S Alexom sme si v Berlíne určili vnútorné ciele a on ich prekonal. Nemohli sme od neho očakávať viac. Naše tempo v pretekoch vlani nebolo dobré, ale Alex sa počas šiestich pretekov neustále zlepšoval a získal niekoľko dôležitých bodov.“

Mahindra skončila vlani hlboko v poli porazených. Teraz chce jednoznačne viac. „Tešíme sa na siedmu sezónu, keďže je to pre nás nový začiatok. Bude to náš reštart a sme opatrne optimistickí. Počas testov sme zistili, že máme fantastickú pohonnú jednotku od ZF. Myslím, že títo chlapci prekonali naše očakávania, najmä vzhľadom na obdobie pandémie. Dosiahli sme značný progres,“ doplnil Ind.

M7Electro
foto: Lou Johnson / Spacesuit Media

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *