Ma Čching-Chua sa stal rezervným jazdcom stajne NIO

Ma Čching-Chua

Čínsky pretekár Ma Čching-Chua sa stal členom stajne NIO a v úlohe rezervného jazdca by sa mal predstaviť už v dvojitej Hongkong ePrix. Čoskoro 30-ročný pilot je súčasťou svetového motoršportu od roku 2005 a doteraz sa okrem Formuly E predstavil v sérii EuroFormula Open, v talianskej Formule 3000, v britskom šampionáte F3 a takisto aj v kategóriách A1 GP, GP2 či WTCC. Okrem toho je prvým čínskym jazdcom, ktorý sa predstavil v meranom tréningu F1.

Ma zažil premiéru vo Formule E v roku 2015. Vo farbách Teamu Aguri absolvoval štyri podujatia. V ďalšom ročníku sa pripojil k tíme Techeetah, kde ho však po nevýrazných výkonoch nahradil bývalý pilot F1 Esteban Gutiérrez. Ten sa však v tíme príliš dlho neohrial a namieril si to za oceán. V blížiacej sa sezóne bude čakať na príležitosť vo vozidle tímu NIO, kde majú zaistené miesta Oliver Turvey a Luca Filippi.

„Som nesmierne hrdý na to, že som sa stal rezervným jazdcom tímu NIO pre nadchádzajúcu sezónu. NIO je vzrušujúcou značkou a stúpajúcou hviezdou v tomto priemysle. V niekoľkých krátkych rokoch odviedla úžasnú prácu v oblasti výskumu a vývoja najmä prostredníctvom pretekania vo Formule E. Takisto sa teším, že som súčasťou rodiny NIO. Pripájam sa k množstvu skvelých ľudí, s ktorými som už pracoval. Úprimne verím, že elektrické vozidlá predstavujú budúcnosť pre nás všetkých. Teším sa, že budem svedkom nástupu novej éry s NIO,“ prezradil Ma.

Z príchodu čínskeho jazdca má radosť šéf stajne Gérry Hughes. „S veľkým potešením vítam Ma Čching-Chuu v rodine NIO v úlohe rezervného jazdca. Spolupracovali sme počas letných konštruktérskych testov a tento prídavok pekne uzatvára našu jazdeckú zostavu pre štvrtú sezónu. NIO je v prvom rade čínskou elektromobilovou značkou, takže jeho príchod do tímu je naozaj vhodný. Bude skvelé vidieť ho v Hongkongu.“

Foto: NIO Formula E