Ma Čching-Chua vynechá záver sezóny, NIO 333 vraj zvažuje dve mená. Bude to Abt alebo Piquet?

Ma Čching-Chua
foto: Formula E

Ma Čching-Chua vynechá zhustený záver sezóny v Berlíne pre komplikácie súvisiace s jeho cestovaním z Číny do Nemecka. Stajňa o tom informovala dnes s tým, že týmto krokom chce eliminovať riziko súvisiace s COVID-19.

„Žiaľ, tento rok do Berlína nepôjdem,“ nechal sa počuť čínsky pilot. „Jazdil som tam počas sezóny 2015/2016. V súčasnosti je dosť ťažké cestovať a pretekať v zahraničí, pretože by nás to vystavilo riziku. Spolu s tímom sme o tom detailne diskutovali, zvažovali aktuálnu situáciu okolo pandémie. Toto rozhodnutie bolo pre prípravu tímu najlepšie. Teším sa na návrat v siedmej sezóne, ktorá bude už so štatútom majstrovstiev sveta.

Šéf tímu Vincent Wang priblížil ďalšie podrobnosti. „V našej prvej sezóne s novým tímom sme zažili dobré i zlé chvíle. Keď bol ohlásený reštart sezóny, všetci sme sa potešili. Počas dlhej pauzy nám chýbali súboje na trati a to najmä po našom výraznom progrese v Marrákeši. Avšak, na základe obmedzení sa na pretekoch nezúčastní Ma ani šanghajskí členovia tímu. Je to škoda, ale budeme fungovať na diaľku. Manažment tímu momentálne pracuje na náhrade a meno bude oznámené čoskoro.“

Turvey chce v berlínskom poltucte pretekov získať prvé body pre NIO 333

Dvaja pikantní kandidáti

Špecializovaný portál The-Race.com dnes informoval, že medzi kandidátmi na zaplnenie uvoľneného miesta sa nachádzajú dve mimoriadne zaujímavé mená. S tímom vraj veľmi aktívne komunikujú Nelson Piquet mladší a Daniel Abt. Piquet má s predchodcom terajšieho tímu NIO 333 bohaté skúsenosti. V roku 2015 získal premiérový titul Formuly E a v stajni zostal ešte ďalšie dve sezóny. Následne strávil necelé dva ročníky v stajni Jaguar.

Abt sa len nedávno postaral škandál v rámci virtuálneho šampionátu Race at Home Challenge, keď namiesto seba nechal jazdiť profesionálneho simulátorového jazdca. Podľa Nemca išlo o žart, ktorý mal byť hneď po pretekoch odhalený ako „dobrý vtip“, ale všetko dopadlo inak. Abt dostal najprv peňažný trest a jeho vtedajší zamestnávateľ, tím Audi, s ním okamžite rozviazal kontrakt. Práve on by mal byť hlavným favoritom na zisk voľného miesta.

Podľa spomínaného zdroja je ďalším kandidátom Tom Dillmann, ktorý s tímom NIO odjazdil celú vlaňajšiu sezónu. Jeho šance by však nemali byť veľké.

Abt po škandále a konci v Audi nevylučuje svoj odchod z motoršportu

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *