Mahindra angažovala bývalého šéfa Mercedesu pre vývoj pohonných jednotiek

Alex Lynn
foto: Formula E

Mahindra pokračuje v reštrukturalizácii tímu a jej najnovším prírastkom je Josef Holden, ktorý je bývalým lídrom tímu v rámci oddelenia Mercedes AMG High Performance Powertrains.

Holden prevzal úlohu riaditeľa pre výkon v priebehu augusta. Jeho hlavnou úlohou bude dohliadať na výkon tímu priamo na trati. Indická stajňa sa postupom času zameriava na to, aby čo najviac skresala spoluprácu s externými zložkami a buduje si vlastnú vnútornú sieť.

Šéf tímu Dilbagh Gill víta u Holdena predovšetkým jeho „skúsenosti, ktoré budú neoceniteľné, keďže sa tešíme na stavanie na pozitívnych veciach z minulej sezóny. Chceme tím vrátiť tam, kam patrí – na čelo štartového roštu.“

Sims po odchode z BMW novou tvárou Mahindry, kde nahradil d´Ambrosia

Holden pri príležitosti svojho príchodu do šampionátu vyzdvihol dôležitosť Formuly E. „Budem pokračovať v inovatívnych spôsoboch využívania dátových a inžinierskych princípov, v snahe posunúť hranice výkonu pohonnej jednotky s ohľadom na jediný cieľ – víťazstvo. Ďalšou kapitolou je pre mňa Mahindra Racing. Technológia sa neustále posúva vpred a naozaj verím, že Formula E je budúcim priekopníkom v oblasti vysokovýkonného motošportu.“

Stajňa skončila vlani na nelichotivom deviatom mieste, čo je jej najhorší výsledok vo Formule E. V súvislosti s novou sezónou chce dosiahnuť určite viac. Zatiaľ jediným potvrdeným jazdcom je Alexander Sims, ktorý vlani pôsobil v BMW. Horúcim kandidátom na zaplnenie druhej sedačky je Alex Lynn, ktorý v Berlíne podával výborné výkony.

PODCAST: Čo sa po sezóne deje vo Formule E? Hamilton skúsi šťastie v Extreme E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *