Mahindra bojovala o pódium, Wehrleinovi chýbali dve desatinky

Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Mahindra bola v Monaku v hre o zisk pódiového umiestnenia, ku ktorému jej v cieli chýbali dve desatinky sekundy. Sobotná E-Prix priniesla opäť dramatické súboje o body.

Nováčik Pascal Wehrlein štartoval z druhej priečky a v úvode sa držal za lídrom Jeanom-Éricom Vergnom. Potom však prišla jeho jazdecká chyba a prepad o dve pozície. Napokon sa Nemec musel uspokojiť so štvrtým miestom. Súboj s Felipem Massom o pódium bol totiž neúspešný. Pretekár Mahindry zajazdil aj najrýchlejšie kolo pretekov a v priebežnom poradí je dvanásty.

„S týmto výsledkom nie som spokojný. Malo z toho byť druhé miesto. Na trati sme boli jasné najrýchlejší, ale spravil som malú chybu, zablokovali sa mi kolesá a prišiel som o dve pozície i pódium. Naša rýchlosť v kvalifikácii a pretekoch je veľkým pozitívom a do Berlína sa skutočne veľmi teším,“ priznal nováčik.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Jerome d´Ambrosio
foto: © FIA Formula E

Pre Jeroma d´Ambrosia to bolo veľmi náročné, keďže štartoval až z devätnásteho miesta. Na trati, na ktorej sa predbieha veľmi ťažko, predviedol niekoľko manévrov. Do cieľa prišiel trinásty, ale po trestoch pre Antónia Félixa da Costu a Daniela Abta sa dostal na jedenástu priečku. Priebežne je siedmy. „Bol to náročný deň. Dokázal som získať niekoľko pozícií, ale na body to nestačilo. Žiaľ, nemal som dostatočnú rýchlosť v pretekoch. Musíme zistiť, prečo to tak bolo.“

Mahindra si po Monaku udržala štvrté miesto. „Pascalova kvalifikačná a preteková rýchlosť bola fenomenálna a to je veľmi povzbudivé. Nebyť malej chyby, mohli sme byť na pódiu. Pre Jeroma to bolo náročnejšie, keďže musel štartovať zozadu. Veľa vecí je povzbudivých a my musíme opäť nájsť rýchlosť, ktorú sme ukázali v Paríži. Pre zvyšok sezóny je to veľmi dobré,“ dodal šéf tímu Dilbagh Gill.