Mahindra by v zajtrajších virtuálnych pretekoch rada nadviazala na úspechy z Hongkongu

Pascal Wehrlein
foto: Formula E

Mahindra včera potvrdila, že do zajtrajších prvých bodovaných pretekov v rámci série Race at Home Challenge nasadí dvojicu Jérôme d´Ambrosio, Pascal Wehrlein. Na jazdcov čaká prostredníctvom platformy rFactor 2 virtuálne podujatie na hongkonskom okruhu, ktorý patrí k najobľúbenejším tratiam pretekárov. V kalendári tejto sezóny však nefiguruje.

Formula E len nedávno predstavila spomínanú sériu virtuálnych pretekov, ktorá vznikla vďaka spolupráci s UNICEF-om. Cieľom tejto iniciatívy je zisk financií v boji proti pandémii koronavírusu. Preteky budete môcť sledovať v sobotu od 16:30 na oficiálnom webe šampionátu a na prostredníctvom platforiem Facebook, YouTube a Twitch.

„Bude skvelé opäť jazdiť proti mojim konkurentom z Formuly E a pomáhať pri zvyšovaní povedomia a zdrojov pre UNICEF pri životne dôležitej práci, ktorej sa počas pandémie venujú. Momentálne nesmieme byť priamo na trati, ale to neznamená, že to bude menej súťaživé ako na okruhu. Pre fanúšikov, ktorí budú preteky sledovať z domu, by to mala byť poriadna zábava,“ prezradil Jérôme d´Ambrosio.

Formula E uvádza novú e-športovú sériu s atraktívnym formátom virtuálnych pretekov! (Video)

Pascal Wehrlein sa na sobotu takisto teší. „Som rád, že budem opäť na trati, aj keď iba virtuálne. Pre všetkých sú to náročné časy, takže som rád, že fanúšikom môžeme ponúknuť dobrú šou a pomôcť získať financie pre dobrú vec. Bude skvelé, že my, jazdci, budeme môcť opäť pretekať, aj keď iba prostredníctvom virtuálnych pretekov. Aj to nám pred návratom do reálneho pretekárskeho diania pomôže udržať sa vo forme.

Šéf Mahindry Dilbagh Gill sa na ostrý štart virtuálnej série pozerá s nadhľadom. „Mahindra je hrdá na to, že môže podporiť túto sériu i získavanie zdrojov pre neoceniteľnú prácu UNICEF-u. V týchto nepredvídateľných časoch je pre motoršportovú komunitu dôležitá vzájomná podpora a podpora tých, ktorí majú menej šťastia. Táto séria ponúka fantastický spôsob, ako to dosiahnuť. Všetkým nám chýbajú preteky Formuly E, ale Jérôma a Pascala budem povzbudzovať aspoň z domu. V Hongkongu sa nám v minulosti darilo. Vyhrali sme tam vo štvrtej sezóne, tak uvidíme, čo sa nám podarí vo virtuálnom svete.“

Prvé virtuálne preteky Formuly E priniesli chaos a víťazstvo Günthera (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *