Mahindra chce odčiniť zbabraný vlaňajšok, od začiatku chce bojovať pódiá

Alexander Sims
foto: Formula E

Už na budúci týždeň štartuje siedma sezóna Formuly E, Mahindra chce vylepšiť svoje vlaňajšie deviate miesto. Bol to zatiaľ najhorší rok pre indický tím od začiatku šampionátu.

Novú sezónu otvoria v piatok a v sobotu historické prvé nočné preteky. Dvojitá Rijád E-Prix prebehne takmer bez divákov za prísneho COVID-19 protokolu, ktorý navrhla samotná Formula E. Tento protokol sa osvedčil vo vlaňajšom superfinále v Berlíne, takisto počas oficiálnych predsezónnych testov vo Valencii.

Mahindra vstupuje do sezóny s výraznými zmenami. Vlani začala sa dvojicou Pascal Wehrlein a Jérôme d´Ambrosio. Nemec skončil vlani v Rijáde jedenásty a pätnásty, Belgičan deviaty, pričom na druhé preteky pre poruchu nenastúpil. Wehrlein sa s Mahindrou rozlúčil po pretekoch v Marrákeši, d´Ambrosio ukončil kariéru a stal sa zástupcom šéfky tímu Venturi.

Prvým potvrdeným jazdcom tímu sa stal Alexander Sims, ktorý prišiel z BMW. „Na Rijád mám dobré spomienky, dve pole positions a vlaňajšie víťazstvo boli skutočne úžasným štartom sezóny. Táto trať je skutočne vzrušujúca, keďže jej prvú polovicu tvorí jedna zákruta za druhou. O to dôležitejšie je čo najskoršie nájdenie tempa. Okruh ponúka niekoľko dobrých príležitostí na predbiehanie, už sa tam teším!“

Alexander Sims a Alex Lynn
foto: Spacesuit Media / Mahindra Racing

„Jedna z jedinečných výziev Rijádu spočíva v skutočnosti, že táto trať býva na začiatku veľmi prašná a postupne sa výrazne vyvíja. Je veľmi náročné pokúšať sa o úplne presnú predpoveď. Počas kvalifikácie je povrch úplne iný ako počas pretekov. Práve vďaka tomu je to také vzrušujúce,“ povedal Brit.

Druhým jazdcom tímu je Alex Lynn, ktorý v Berlíne nahradil Wehrleina. Svojimi výkonmi zatienil aj d´Ambrosia a vybojoval si miesto v kokpite. „V Rijáde to bude veľmi náročné, ako vždy vo Formule E. Venoval som obrovské množstvo času príprave, či už z hľadiska seba alebo spolupráce s tímom. Veľa času som strávil aj učením sa trate a uisťovaním sa, že poznám aj tie najmenšie nuansy, aby som mohol jazdiť čo najrýchlejšie. Veľmi sa teším na štart sezóny a očakávam, že budeme bojovať o slušné body.“

Šéf tímu Dilbagh Gill chce zabudnúť na vlaňajší prepadák. „Na štart sezóny v Rijáde sa veľmi tešíme. Vo Formule E je boj taký tvrdý, že musíte začať takpovediac od podlahy. Bude to zaujímavé, pretože okruh má nový povrch a budú to naše úplne prvé nočné preteky. Rijád vie vždy pripraviť nejaký triler. Alexander Sims tam bol vlani za hviezdu, pretože získal dve pole positions a vyhral. Alex Lynn podával v kvalifikácii veľmi vyrovnané výkony. S dvojicou silných jazdcov sa po pozitívnych kolektívnych testoch vo Valencii budeme od prvých pretekov zameriavať na pódiá.  Poďme pretekať,“ dodal Ind.

Rijád prinesie nočné preteky, ale aj nečakané zmeny na trati

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *