Mahindra je prvým potvrdeným konštruktérom novej éry Formuly E

foto: Formula E

Mahindra sa stala prvým konštruktérom, ktorý sa zaviazal k účasti v novej ére Formuly E s vozidlami tretej generácie. Šampionát i tím o tom informovali dnes. Indický tím sa oficiálne prihlásil do kapitoly šampionátu s novým technickým balíkom.

Indický tím je jedným zo zakladajúcich členov Formuly E a svoju účasť v tomto šampionáte potvrdila minimálne do konca sezóna 2025/2026. Konštruktéri dostali extra čas na to, aby potvrdili svoju budúcu účasť. Momentálny termín na tento krok predstavuje jún 2021 s tým, že nová éra s vozidlami Gen3 odštartuje ročníkom 2022/2023.

Podľa zákulisných šumov by mala veľká väčšina konštruktérov pokračovať, avšak minimálne jeden sériu opustí. Vozidlo Gen3 by sme mali prvýkrát vidieť začiatkom budúceho kalendárneho roka. Jeho pretekársky výkon by mal byť na úrovni 300kW, kým výkon v kvalifikácii na úrovni 350kW.

Podľa šéfa tímu Dilbagha Gilla je pre Mahindru dôležité byť súčasťou šampionátu. „Je to miesto, kde môžeme demonštrovať náš výkon a tendenciu k udržateľnosti na trati aj mimo nej. V budúcnosti sa sústredíme na víťazstvá, na ktoré môžeme byť všetci hrdí a na niekoľko iných vzrušujúcich projektov v oblasti inžinieringu. V skratke, nebudujeme tu niečo len pre dnešok, staviame budúcnosť.“

Ako je už niekoľko dní známe, Mahindra využije v siedmej sezóne Formuly E služby Alexandra Simsa a Alexa Lynna.

Formula E je nezastaviteľná: Od nápadu pred deviatimi rokmi až po štatút majstrovstiev sveta FIA (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *