Mahindra klesla po Santiagu na druhé miesto, o vedenie prišiel aj Felix Rosenqvist

foto: © FIA Formula E

Nedávny líder priebežného poradia Felix Rosenqvist obsadil v premiérových pretekoch v Santiagu štvrté miesto. Jeho tímový kolega Nick Heidfeld podujatie nedokončil. Rosenqvist je v priebežnom poradí druhý, rovnaké miesto okupuje medzi tímami Mahindra.

Po nie príliš vydarenej kvalifikácii to mali piloti indického tímu náročné. Nick Heidfeld po incidente v prvom kole presadol do druhého auta. Napokon však preteky nedokončil. Kolíziu s Danielom Abtom si dvojica vysvetlila ešte krátko po pretekoch. „Som sklamaný, že som nedokončil preteky. Po štarte som si spravil trochu priestoru na vonkajšku. Vo štvrtej zákrute som videl trochu miesta, ale spätne priznávam, že som bol asi až príliš optimistický. Nebol som úplne vedľa druhého auta, keď ono začalo meniť smer. Je to jeden z takých dní, keď vidíte priestor a idete doň. Môže sa to skončiť chybou.“

Rosenqvist predviedol parádnu jazdu a množstvo predbiehacích manévrov. V závere pretekov dokonca atakoval Sébastiena Buemiho jazdiaceho na treťom mieste. „Musím povedať, že to boli veľmi náročné preteky. Musel som veľmi šetriť energiu a moje teploty boli skutočne vysoké. Po skvelej zastávke v boxoch som sa vrátil na piate miesto. Mal som báječnú rýchlosť a snažil som sa znížiť svoju stratu. Bolo tam však množstvo brániacich sa áut, pred ktoré som sa nedokázal dostať. Bol som pripravený na každú potenciálnu príležitosť. Myslel som však na šampionát a rozhodol som sa vyhnúť zbytočnému riziku. Aj tak to bol neuveriteľný deň. Zo štrnásteho na štvrté miesto. Sú to dobré body. Takto musíme pracovať, ak chceme získať titul.“

Mahindra je stále blízko čela oboch hodnotení. Na prvý tím TECHEETAH stráca iba dva body a Rosenqvist je za prvým Jeanom-Éricom Vergnom na druhom mieste s päťbodovou stratou. Heidfeldovi patrí priebežné siedme miesto.

„Pre Mahindru to bol náročný deň. V kvalifikácii sme nedosiahli maximum, ale vedeli sme, že naša rýchlosť v pretekoch bola dobrá. Felix skončil ešte o jednu priečku vyššie, než sme čakali a finišoval štvrtý. Nick mal veľkú smolu, keď sa zapojil do mely v prvom kole. Nebola to iba jeho chyba. Celkovo sme v Čile nemaximalizovali naše pozície, ale dokázali sme sa zozadu prebojovať až takmer na čelo. Ďakujeme, Santiago,“ nechal sa počuť šéf tímu Dilbagh Gill.