Mahindra má náhradu za Wehrleina, berlínske superfinále absolvuje Alex Lynn, ktorý má za sebou prvé testy

Alex Lynn
Foto: Mahindra Racing

Mahindra predstavila meno náhradníka za Pascala Wehrleina, ktorý po virtuálnom šampionáte Race at Home Challenge ohlásil svoj odchod z tímu. Jeho miesto zaujme v posledných šiestich pretekoch sezóny Alex Lynn.

Lynn včera spoločne so Jérômom d´Ambrosiom absolvoval súkromné testy v Spojenom kráľovstve, kde ho čakajú ďalšie hodiny a dni v simulátore. Zatiaľ nie je jasné, či Brit zostane v tíme aj v budúcej sezóne, keďže v súvislosti s Wehrleinom sa spomína jeho prestup do Porsche, kde by mal nahradiť nevýrazného Neela Janiho.

Rodák z Londýna vstúpil na scénu Formuly E pred tromi rokmi a hneď pri svojej premiére vo farbách Virginu v New Yorku získal pole position. V ďalšom ročníku bol riadnym členom tímu, ale nedokázal nadviazať na svoje predošlé výkony a v minulej sezóne ho nahradil Robin Frijns. Zdalo sa, že sa do šampionátu už nevráti, ale napokon odjazdil posledných sedem podujatí za Jaguar, kde nahradil bývalého šampióna Nelsona Piqueta mladšieho.

Začiatkom tohto ročníka sa pre britského jazdca miesto nenašlo, všetko však zmenil náhly Wehrleinov odchod. Lynn je rezervným a testovacím pilotom Jaguaru, ale zmluva mu umožňuje kontrakt s konkurenčnými tímami, čo teraz využil. „Chcem naplniť vysoké očakávania, ktoré má v tejto sezóne Mahindra. V Berlíne som jazdil zatiaľ dvakrát a vždy som sa tam cítil dobre, vlani som sa dostal do Super Pole. Formát berlínskych pretekov bude vzrušujúci a náročný. Veľmi sa na to teším.“

Šéf tímu Dilbagh Gill sa poďakoval Wehrleinovi za dobre odvedenú prácu a Lynnovi zaželal veľa úspechov. „Som presvedčený, že v posledných šiestich pretekoch môžeme dosiahnuť dobré výsledky, ale uvedomujem si, že to preňho nemusí byť úplne jednoduché. Nie je ľahké naskočiť do diania uprostred sezóny, najmä vzhľadom na jedinečný formát pretekov v Berlíne. Alex má však hlad, talent a skúsenosti.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *