Mahindra má v Berlíne zrejme poslednú šancu, aby zabojovala o tituly

Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Stajňa Mahindra bude mať v Berlíne zrejme poslednú šancu na to, aby sa ešte vrátila do boja o zisk oboch titulov. Navyše to budú domáce preteky pre nováčika Pascala Wehrleina.

Wehrlein zažije prvú Berlín E-Prix a po štvrtom mieste z Monaka chce dvanásty jazdec priebežného poradia viac. „Zdá sa mi, že pred zostávajúcimi pretekmi ide všetko správnym smerom. V posledných dvoch E-Prix sme boli v Super Pole a v Monaku som štartoval z prvého radu. Opäť sme našli správne nástroje, aby sme sa vedeli prebojovať na špicu. Berlínska trať vyzerá náročne, pretože je hrboľatá a nachádza sa na starom letisku, takže priľnavosť nebude nejako vysoká. Tieto preteky sú pre mňa domáce, takže to bude skutočne výnimočné. Viem, aké skvelé spomienky má Mahindra na preteky v Berlíne. Snáď dokážeme zažiť úspešný víkend,“ dodal bývalý pilot F1.

Návrat k pretekom v Monaku:

Mahindra bojovala o pódium, Wehrleinovi chýbali dve desatinky

Jerome d´Ambrosio vyhral v roku 2015 ešte vo farbách tímu DRAGON premiérové berlínske preteky. Celkovo je siedmy a ešte stále má reálnu šancu na zisk titulu. Na lídra stráca spracovateľných 22 bodov. „Páči sa mi trať a myslím si, že počas celého dňa budeme vidieť množstvo akcie. Bude zaujímavé sledovať, ako bude fungovať tento harmonogram, keďže oba tréningy prebehnú v piatok, kvalifikácia a preteky v sobotu. Naozaj sa chcem vrátiť na body a prvýkrát v sezóne budem chcieť využiť výhodu, ktorú ponúka druhá kvalifikačná skupina. Nepredvídateľnosť tohtoročnej sezóny znamená, že stať sa môže skutočne čokoľvek. My sa sústredíme na to, aby sme z auta a z celého dňa vyťažili maximum,“ dodal belgický pretekár.

Mahindra sa radovala z berlínskeho víťazstva v roku 2017 zásluhou Felixa Rosenqvista. „Tento týždeň oslavujeme piate narodeniny nášho tímu a je úžasné, že to oslávime v Berlíne, ktorý je pre nás špeciálnym miestom. Naša stajňa i Jerome má na toto mesto krásne spomienky. Dosiahli sme tu naše prvé víťazstvo. Sú to Pascalove domáce preteky a som presvedčený, že ho to ešte viac povzbudí. Do konca sezóny nezostáva veľa pretekov a my pracujeme tvrdo na tom, aby sme dokázali bojovať o špicu,“ dodal šéf tímu Dilbagh Gill.

Indický tím je na priebežnom štvrtom mieste a na lídra DS TECHEETAH stráca 57 bodov. Ak by dosiahol dobrý výsledok, mohol by ešte pomýšľať na boj o titul.

TIP: Sledujte nás na Instagrame