Mahindra má veľký potenciál, tvrdí Jerome d´Ambrosio

foto: © FIA Formula E

Nový pilot Mahindry Jerome d´Ambrosio prezradil, že si motoršport užíva viac než kedykoľvek predtým a že sa teší z potenciálu tímu pred novou sezónou.

Belgičan je súčasťou Formuly E od prvej sezóny a až doteraz bol členom tímu DRAGON, kde sa mu najmä v minulom ročníku nedarilo. „Nikdy som sa ale neprestal baviť. Riadenie pretekárskeho auta je pre mňa jedna z najlepších vecí na svete. Milujem  to, čo robím. Máme nové auto a jediné, čo chcem, je sústrediť sa na boj o titul. Mahindra bola počas posledných dvoch sezón v dobrej pozícii. Teraz sa k tomu pokúsime pridať vyrovnané výkony a skúsime získať titul,“ povedal bývalý pilot F1 pre e-racingmag.

„Podľa mňa má tento tím skvelú partiu ľudí. Je tu potenciál na to, aby sme dosiahli niečo naozaj dobré. Je veľmi konkurencieschopný. Jednoduché to nebude, ale ak sa nezameriate na víťazstvo, tak aký zmysel majú preteky?“ pokračuje d´Ambrosio.

Nová tvár Mahindry absolvovala všetky doterajšie preteky Formuly E. „Myslím si, že to zohráva istú úlohu, najmä počas víkendov. Nie je to ako víkend F1 alebo DTM. Z hľadiska času na trati je to niečo úplne iné. Skúsenosti mi počas týchto procesov istotne pomôžu,“ dodal skúsený pretekár.

Mahindra so zmenenou jazdeckou dvojicou vo Valencii nesklamala