Mahindra má za sebou najhorší rok vo Formule E, chce sa vrátiť silnejšia

Alex Lynn
foto: Formula E

Mahindra je pevnou súčasťou Formuly E od jej štartu v roku 2014 a v tejto sezóne dosiahla najhorší výsledok v tomto šampionáte.

Už od začiatku sezóny sa ukazovalo, že tímu chýba vyrovnanosť výkonov i lepší balík. Najlepší výsledok tímu dosiahol Pascal Wehrlein, ktorý sa v Santiagu umiestnil na štvrtom mieste. Nemec bol v prvej časti sezóny lepší ako Jérôme d´Ambrosio, lenže po virtuálnom šampionáte Race at Home Challenge stajňu okamžite opustil. Ako sa pred niekoľkými dňami ukázalo, fámy o jeho budúcoročnom angažmáne v Porsche boli pravdivé.

Jeho miesto v berlínskom finále zaujal Alex Lynn, pre ktorého to bol návrat do šampionátu. V posledných pretekoch sezóny skončil na ôsmom mieste a nadviazal na bodový zisk z predošlých dvoch pretekov. V hodnotení skončil hneď za svojím tímovým kolegom. „Chcem sa poďakovať celému tímu. Príprava na toto podujatie bola nesmierne náročná, bolo to množstvo hodín až do neskorej noci, rušné dni. Dúfam, že to za tie získané body v Berlíne stálo. Boli to intenzívne dva týždne, ale Berlín opúšťam spokojný s tým, čo sme dosiahli. Skončili sme pozitívne.“

Jérôme d’Ambrosio
foto: Formula E

V prípade d´Ambrosia je konečné šestnáste miesto druhým najhorším výsledkom v šampionáte a jeho ďalšie pokračovanie v tíme je otázne. „Bolo to náročné. V dvoch pretekoch so dokázal bodovať, ale, žiaľ, v ostatných sme sa trápili. Je náročné to nejako vysvetliť, pretože na začiatku sme sa ľahko kvalifikovali do prvej desiatky a potom sa niečo zmenilo. V niekoľkých posledných E-Prix sme sa trápili. Teším sa, že sme s Alexom dokázali nazbierať slušný počet bodov, vďaka čomu sa tím posunul o miesto vyššie. Veľká vďaka patrí celému tímu, ktorý v týchto náročných podmienkach pracoval extrémne tvrdo.“

Mahindra to mala v Berlíne náročné aj vinou toho, že šéf stajne Dilbagh Gill bol pred prvými berlínskymi pretekmi pozitívne testovaný na COVID-19. Tím tak v super finále viedol tímový manažér David Clarke a hlavný inžinier Toni Cuquerella. Medzitým bol Gill prepustený z karantény a podľa čerstvých správ je úplne zdravý.  Indický tím zakončil sezónu na deviatom mieste, čo je jeho najhorší výsledok vo Formule E.

„Táto sezóna neprebehla tak, ako sme chceli. Samozrejme, bol to neuveriteľne zvláštny a prerušený rok. Som vďačný, že tím a ich milovaní blízki sú zdraví. Všetci boli nesmierne odolní a prispôsobiví spôsobom, akým sme sa potrebovali adaptovať na nové pracovné pomery. Formula E odviedla fantastickú prácu pri príprave tohto podujatia, vďaka čomu sme sezónu mohli dokončiť. Naše sústredenie sa teraz zameria na siedmu sezónu. Som presvedčený, že sa so štatútom majstrovstiev sveta vrátime k víťazstvám,“ dodal Gill.

Dilbagh Gill
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *