Mahindra nechce ustúpiť z bojov o titul a dúfa, že v San-ja nebude pršať

Jerome d’Ambrosio foto: © FIA Formula E

Menej ako dva týždne po jubilejných 50. pretekoch Formuly E sa stajňa Mahindra pripravuje na premiérovú San-ja E-Prix. Indický tím patrí v tejto sezóne do užšej špičky a tento status chce potvrdiť aj v Číne.

V predošlých pretekoch v Hongkongu sa Mahindre nedarilo a z pretekov odstúpili obaja jej piloti po kolízii s Felipem Nasrom z tímu DRAGON. Jerome d´Ambrosio bol po nehode poriadne rozčertený, ale teraz sa už druhý muž priebežného poradia pozerá dopredu. „Keď som v minulosti jazdil v Číne, vždy to pre mňa dopadlo dobre a v San-ja chcem takisto získať množstvo bodov.“

„Musíme sa sústrediť na to, aby sme boli v každých pretekoch čo najlepší. V suchých podmienkach sme boli vždy rýchli, takže očakávam, že sa počas víkendu pobijeme o návrat na pódium. Nová trať predstavuje zakaždým výzvu, ale vo Formule E sme na to zvyknutí a nepôjdeme tam nepripravení. Máme za sebou množstvo práce v simulátore,“ dodal Belgičan.

Návrat k pretekom v Hongkongu:

VIDEO: Mahindra skončila v Hongkongu už v druhom kole, d´Ambrosio žiada trest pre Nasra

Nováčik Pascal Wehrlein je príjemným prídavkom štartového roštu a vďaka dobrým výkonom mu patrí priebežná deviata pozícia. „Po prvé, dúfam, že v San-ja nebude pršať! Vieme, že máme dobrú rýchlosť a že sme za sucha veľmi silní, ale je skutočne náročné čokoľvek predpovedať, pretože v každých pretekoch sme mali iného víťaza. Kvalifikácia bude opäť veľmi dôležitá. Musíme sa uistiť, že zaznamenáme dokonalé kolo. Do Číny sa teším. Tamojší fanúšikovia sú plní elánu a milujú preteky. Sústredíme sa na pódium.“

Stajňa Mahindra je zatiaľ medzi tímami na treťom mieste, na prvý Virgin stráca len štrnásť bodov. „Dve podujatia v Ázii za taký krátky čas sú náročné, ale už sme sa preskupili a myslíme na víkend v San-ja. Táto sezóna je náročná, ale veľmi rýchlo sa dostávame do jej polovice. Je zrejmé, že nesmieme nič podceniť. Stále sme v boji o titul a tešíme sa na novú trať, na ktorej zabojujeme o čo najlepší výsledok,“ dodal šéf tímu Dilbagh Gill.