Mahindra pokračuje vo fantastickej sérii, nováčik Wehrlein bojoval o víťazstvo

Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Mahindra pokračuje vo výborných výkonoch a tretíkrát po sebe nechýbala na pódiu. Včera mohla pokojne zvíťaziť, ale nováčik Pascal Wehrlein i vedenie tímu museli ustúpiť obrovskej horúčave.

premiérových pretekoch sezóny v Rijáde skončil na treťom mieste Jerome d´Ambrosio, ktorý následne vyhral v Marrákeši. Teraz dvíhal indickú zástavu nováčik Wehrlein. Maurícijsko-nemecký jazdec skončil v prvom tréningu na druhom mieste, v kvalifikácii sa po vylúčení pôvodného víťaza Lucasa di Grassiho na Audi dostal do prvého radu k Sébastienovi Buemimu na Nissane.

Wehrlein vstúpil do pretekov výborne a držal sa za prvým Buemim. V desiatom kole sa pred neho dostal neskorší víťaz Sam Bird na Virgine. Po Buemiho chybe a náraze do steny sa posunul na druhé miesto. V závere to skúšal na vedúcho Birda, napokon skončil vo svojom druhom vystúpení vo Formule E na výbornom druhom mieste.

Návrat k pretekom:

Sam Bird triumfoval v Santiagu a zapísal sa do histórie šampionátu

„Bolo to veľmi tesné,“ opisuje nováčik záverečné momenty za Birdom. „Začal som s manévrom pred dvanástou zákrutou, keď mi tím povedal, že by som mal spomaliť a udržiavať odstup, pretože teploty boli kritické. A ja som chcel dokončiť preteky. Bola to škoda a v aute som bol trochu nervózny. Mimo auta to bol dobrý pocit. S tímom si perfektne sedíme. V prvých pretekoch bol ku mne každý veľmi milý a všetci hovorili, že by sa mi takisto mohlo podariť to, čo Jeromovi. Veria mi a ja chcem podávať čo najlepšie výkony.“

„Zažívam skvelý štart vo Formule E. Potenciál som mal už v minulých pretekoch, ale žiaľ, nemohol som ho ukázať. Teraz sme mohli aj vyhrať. Na začiatku pretekov som ušetril množstvo energie a v závere som mohol byť rýchly. V podstate som spokojný, ale chcel som vyhrať,“ dodal Wehrlein, ktorý je v priebežnom poradí na deviatom mieste.

View this post on Instagram

P2 🍾 Thank you @mahindraracing ❤️

A post shared by Pascal Wehrlein (@pascal_wehrlein) on

Doterajší líder d´Ambrosio pokazil kvalifikáciu a na štarte sa postavil na dvadsiate miesto. Belgičan predviedol množstvo skvelých manévrov a do cieľa prišiel na ôsmom mieste. Po dodatočnej penalizácii za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti pod fázou žltých vlajok na celom okruhu (FCY) klesol na posledné bodované desiate miesto. Kvôli trestu prišiel o priebežné prvé miesto v celkovej klasifikácii.

„Preteky boli veľmi rušné. Zisk bodov je vždy dobrý. Som spokojný. Ako vždy vravíme, ak chceš bojovať o titul, potrebuješ finišovať na pódiu. Ak máš zlý deň, takisto potrebuješ bodovať. A to sa nám podarilo. Nie je jednoduché štartovať v prvej kvalifikačnej skupine, ale tak to je, keď vediete poradie. Je tu niekoľko vecí, na ktorých potrebujeme pracovať, ale úžasné je, že v prvých troch pretekoch sme boli zakaždým na pódiu. Dokazuje to, že na to máme a naším cieľom v Mexiku bude dvojité pódium,“ prezradil bývalý pilot F1.

Jerome d´Ambrosio
foto: © FIA Formula E

Medzi tímami si Mahindra udržala druhé miesto. Šéf Dilbagh Gill mohol byť spokojný. „Som nadšený, že sme tretíkrat za sebou na pódiu. V Južnej Amerike sme nemávali šťastie, ale to teraz sa konečne priklonilo k nám. Pascal je neuveriteľne talentovaný, zvláda kontrolu energie i náročné podmienky v týchto extrémnych teplotách. Som šťastný, že skončil na pódiu už vo svojich druhých pretekoch. Pre Jeroma to bol náročný deň, ale odviedol skvelú prácu a skončil na bodoch.“

Ind sa ešte vrátil k Wehrleinovi, ktorý svoje kvality dokazoval aj pred príchodom do Formuly E. Šéfovi Mahindry pripomína Felixa Rosenqvista, ktorý tímu priniesol niekoľko skvelých výsledkov. „Očakávam od neho veľmi veľa. Má len 24 rokov a už bol v F1, je to šampión DTM, takže si myslí, že očakávania sú vzhľadom na jeho schopnosti férové. Má toľko rokov, koľko mal Felix, keď k nám prišiel. Jeho temperament je jednoznačne odlišný. Je hanblivý a to je občas vnímané ako arogancia, čo nie je pravda.“