Mahindra pred európskou časťou sezóny bojuje o oba tituly

Jerome d´Ambrosio
foto: © FIA Formula E

Mahindra vstupuje do európskej časti sezóny plná odhodlania a chce zabudnúť na vlaňajšie preteky v Ríme. Bývalý pilot stajne Felix Rosenqvist v premiérových pretekoch v talianskej metropole vyhral kvalifikáciu a mal našliapnuté k víťazstvu. O to ho však pripravila jazdecká chyba.

Teraz prichádza indický tím na európsku pôdu s novou jazdeckou dvojicou. Jerome d´Ambrosio skončil vlani v Ríme ešte vo farbách DRAGONU na slušnom siedmom mieste. V tejto sezóne bojuje o titul a na lídra Antónia Félixa da Costu z BMW stráca len jeden jediný bod.

„Na Ríme nemôžeme niečo nemať radi. Trať je úžasná. Je to môj obľúbený okruh. Do druhej časti sezóny vstupujeme v dobrej forme, aj keď vieme, že to bude čoraz ťažšie. Na čele je to veľmi tesné, ale vždy je lepšie byť vpredu ako vzadu. Je to jeden z najlepších rokov mojej kariéry. Pascal a ja sme rýchli. Ideme do jedného z najkrajších miest sveta. Bude to úžasné,“ prezradil Belgičan.

Návrat k pretekom:

Mahindra sa bodovo dotiahla na vedúci Virgin a bojuje o oba tituly

Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Jeho kolega a nováčik Pascal Wehrlein v tejto sezóne dokázal, že s ním treba počítať. Priebežne mu patrí desiata pozícia. „V tímovom hodnotení vyzeráme dobre a Jerome bojuje o titul. V tíme je pred Rímom skvelá atmosféra. Trať obsahuje viacero rýchlych zákrut, takže tomu prispôsobíme auto, aby mu náročný okruh vyhovoval. Veľmi sa snažíme o ďalšie pódium. Vo Formule E je to veľmi vyrovnané, ale uvidíme, či dokážeme byť siedmymi víťazmi sezóny.“

Šéf tímu Dilbagh Gill je pred druhou polovicou ročníka plný odhodlania. „Mali sme veľmi dobrý vstup do sezóny, ale vidíme, že súťaž je stále tesnejšia, takže sa musíme uistiť, že z každých pretekov vyťažíme maximum a minimalizujeme chyby. Vieme, že pri správnom nastavení máme rýchle auto a vieme, čoho sú naši jazdci schopní. Boli by sme veľmi radi, keby počas pódiovej ceremónie opäť odznela indická hymna. Na to sa pred Rímom sústredíme.“