Mahindra predstavila nové lakovanie, pokračuje s nezmenenou dvojicou

foto: Mahindra Racing / Spacesuit Media

Tím Mahindra Racing dnes potvrdil, že aj v novej sezóne uvidíme v jeho autách Jeroma d´Ambrosia a Pascala Wehrleina. Okrem toho sme spoznali lakovanie vozidla M6Electro a dozvedeli sme sa o novom dlhodobom technologickom partnerstve so spoločnosťou ZF Friedrichshafen AG.

Druhú sezónu vo farbách Mahindry a celkovo šiestu v šampionáte absolvuje Jerome d´Ambrosio, ktorý vlani v Rijáde skončil na pódiu a ďalšie preteky v Marrákeši vyhral. „Mahindre sa chcem za minulý rok poďakovať a som veľmi šťastný, že s tímom pokračujem. Mali sme úžasný štart do piatej sezóny a ukázali sme potenciál. Vieme, že druhá polovica bola náročná, ale fakt, že sme sa pre šiestu sezónu opätovne spojili, znamená, že sa vrátime silnejší a budeme môcť častejšie bojovať o víťazstvá. Veľmi sa na to teším.“

Minuloročný nováčik Pascal Wehrlein patril k najlepším novým tváram šampionátu. „Som veľmi rád, že môj vzťah s Mahindrou pokračuje. Vlani som bol nováčik a zobral som si z toho veľa pozitívnych vecí, na ktorých budem v mojej druhej sezóne vo Formule E stavať. Nálada v tíme je veľmi dobrá, keďže sme cez letné prázdniny tvrdo pracovali. Veľmi sa teším na spoluprácu s chlapcami.“

Pascal Wehrlein a Jerome d´Ambrosio
foto: © FIA Formula E

„Som nadšený, že Pascal a Jerome zostávajú v tíme. Vlaňajší ročník bol pre nás najnáročnejší v doterajšom pôsobení vo Formule E. Veríme, že máme jednu z najsilnejších jazdeckých dvojíc, ktorá nám pomôže pri naplnení našich ambícií. Takisto vítam spoločnosť ZF v našej rodine. Na našej strane tak máme jedného z najúspešnejších svetových hráčov v oblasti elektromobility,“ dodal šéf tímu Dilbagh Gill.

Nové lakovanie monopostu nadväzuje na predošlú verziu, ktorej rovnako dominovala kombinácia červenej, bielej a modrej farby. V tíme zostáva na pozícii poradcu bývalý jazdec Mahindry Nick Heidfeld. Indický tím tak disponuje jazdeckým triumvirátom so skúsenosťami s F1. V úlohe rezervného a simulátorového jazdca budeme aj naďalej vídať Sama Dejongha.

Zmeny v tíme

Mahindra pred šiestou sezónou spravila niekoľko zmien vo vlastných štruktúrach. Novým manažérom tímu sa stal David Clarke, ktorý má bohaté skúsenosti s DTM a pôsobil aj v tíme DS TECHEETAH. Novým šéfom mechanikov sa stal Paul Willett so skúsenosťami s WEC, šampionátom Blancpain či ázijskou sériou Le Mans.

foto: Mahindra Racing / Spacesuit Media